Jak dwie połówki pomarańczy. Cytrusowy świecznik

14 grudnia 2016 Dla domuDla dzieckaDodatkiZabawy z dzieckiem  2 komentarzy

Sezon na pomarańcze uważam za otwarty. Już teraz dostępne są w miłych dla portfela cenach, a im bliżej świąt, tym owe koszty ich zakupu będą jeszcze niższe.

Może uda Wam się trafić na wyjątkowo słodkie egzemplarze, których sok rozkosznie będzie gilgotał w język. A gdy już oblizując palce, uporacie się z miąższem, na pamiątkę zostawcie rude skórki. Nie tylko stanowią naturalny odświeżacz do wnętrz, ale również nadają się do prac plastycznych.

Oto sposób na nieskomplikowaną i tanią dekorację, która w dodatku uwodzi bożonarodzeniowym aromatem.

 świeczniki z pomarańczy

Ponieważ do przygotowania pomarańczowych świeczników będziecie potrzebować ostrych narzędzi, nie wszystkie czynności będą mogli wykonywać Wasi mali pomocnicy. Na pewno jednak z zainteresowaniem przyjrzą się poszczególnym etapom powstawania pachnących gadżetów.

Nadia i świeczniki

Do wykonania ozdób niezbędne są:

- pomarańcze o kształcie jak najbardziej zbliżonym do kuli, uwierzcie mi, w marketach znajdziecie mnóstwo owalnych egzemplarzy,

- goździki

- małe świeczki/podgrzewacze

- nóż z ostrym czubkiem

- łyżeczka (opcjonalnie)

- przyrząd do wycinania wzorków

- zapałki.

pomarańcze

Pomarańcze dokładnie myjemy (zawsze sparzam wrzątkiem). Kroimy na dwie równe połowy. Wydrążamy środek i odstające białe błonki. Uważajcie, by nie uszkodzić skórki. Delektujemy się sokiem i miąższem. Tej czynności wręcz nie da się uniknąć. Aż korci, by spałaszować wnętrze cytrusa.

pomarańcze z otworami

Następnie wycinamy wzorki. Możecie pobawić się gotowymi wykrawaczami, albo skorzystać z końcówki noża.

wykrawaczka do pomarańczy

Teraz do akcji może wkroczyć dziecko. Prosimy przedszkolaka, by ozdobił pomarańczowe kopuły goździkami. Powinny bez trudu przebić skórkę owoców.

połówka świecznika z pomarańczy

świeczniki z pomarańczy z goździkami

Gotowe świeczniki kładziemy na spodeczkach. W środku wydrążonych owoców umieszczamy małe świeczki albo podgrzewacze. Podpalamy knoty i zamykamy pomarańczowe pokrywki.

Po chwili poczujecie zapach nadchodzących świąt.

Nadia ogląda swiecnziki

UWAGA!

Nigdy nie pozostawiajcie świeczników bez nadzoru. Zawsze miejcie na nie oko.

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

2 komentarzy w Jak dwie połówki pomarańczy. Cytrusowy świecznik

  • Fajnie wyglądają. Oryginalne :)

    • li_lia says:

      Wiolu, przyznam szczerze, że widziałam na kilku portalach ten patent, więc myślę, że nie jest on zbyt oryginalny, ale nie zmienia to faktu, Że za miłe słowa DZIĘKUJĘ :)

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>