Dbajki

2 marca 2012 Dla dzieckaKsiążka  Brak komentarzy

Dbajki

 

 

 

Blogowe Dbajki
Zestaw składa się z Książki oraz płyty
Wydawca:
Do&Do Szatkowska
Wydawnictwo dbajki
Cena 44zł

Wbrew pozorom zakup książki dla dziecka nie jest takim prostym zadaniem. Przekraczając próg niejednej księgarni zostajemy osaczeni przez zawsze gotowych do niesienia pomocy oraz służenia dobrą radą sprzedawców, albo natrafiamy na wprowadzające nas w błąd rankingi bestsellerów. Przytłoczeni nadmiarem informacji, będący pod wrażeniem ogromu literackich pozycji, często dokonujemy nietrafionego wyboru. Źle dobrana książka nie tylko nie ucieszy obdarowanego dziecka, ale może go nawet zniechęcić do poszukiwania odpowiednich lektur. Pół biedy, jeśli trafi na półkę, gdzie przez lata będzie zbierać kurz. Może się również tak zdarzyć, że prezent wyląduje w koszu lub zostanie spalony.

Czym zatem kierować się podczas zakupu książki przeznaczonej dla młodego czytelnika? Na które wydawnictwa warto zwrócić uwagę? Jakich błędów starać się unikać, by zapewnić sobie pewność podczas wręczania takiego wyjątkowego prezentu?

 

Blogowe bajki odkryłam dzięki znajomej, która już wcześniej miała z nimi do czynienia. Przyznam szczerze, że dotąd nie napisałam niczego osobistego dla mojego dziecka, co mogłoby przypominać podobną opowieść. Póki co zatrzymałam się na etapie piosenek i kołysanek wymyślanych pod wpływem chwili, aby zachęcić córkę do zjedzenia całej porcji obiadu bądź pogodzenia się z poduszką. Idea publikowania w internetowych pamiętnikach bajek, nie tylko dla swoich pociech, wydała mi się czymś godnym zainteresowania. I wtedy trafiłam na Dbajki.

 

 Jeśli chcielibyście przeczytać o tym, czym ujęły mnie Dbajki, zajrzyjcie tutaj: Recenzja

Po lekturze Dbajek na pewno młody słuchacz będzie nas chciał o coś zapytać, co było tematem danej opowieści. Nie bójmy się tych często niewygodnych pytań i sięgajmy po pomoc w postaci książki.

 

 

 

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>