Domek Farmera

28 maja 2013 Dla dziecka  21 komentarzy

A gdyby tak uciec od zgiełku codzienności

Wyrzec się miasta, maszyn i masy

Zaszyć się na wsi, oazie radości

Twierdząc, że oto przyszły lepsze czasy.

Zamieszkać z cegły murowanym domu

Co okiennice na oścież otwiera

Żyć w zgodzie z sobą, nie wadzić nikomu

Niech błogi spokój dech w piersiach zapiera

Tam wczesnym rankiem słychać poruszenie

Wśród rżenia konia i prosiąt kwiku

Roznosi się krasuli muczenie

Trzeba dzień przywitać, zajęć jest bez liku.

I tylko traktor, który pole orze

Przerywa trele ptactwa domowego

Czyni to jednak zawsze w dobrej wierze

Jak farmer, uchodząc za pracowitego.

Od dzisiaj nie musisz mieć aktu własności

Żeby się zaszyć w małym, domku białym

Są sprzyjające ku temu okoliczności

 By panem farmy zostać doskonałym.

DSC_0062

Z nostalgią wspominam moją babcię, która często nuciła zapadającą w pamięci melodię Mieczysława Fogga

Dziś z Nadzią możemy pochwalić się tekturową chałupką, mającą wszechstronne zastosowanie. Czy niezorientowany w dziecięcych zabawkach obserwator, mógłby trafnie wskazać główną funkcję tego oto budynku? Z pewnością niejednego z Was korciłoby, aby zajrzeć przez niewielkie okiennice do wnętrza zadbanego domostwa. Nawet jeśli byłyby zamknięte, można skorzystać z uchylonych drzwi, dokładnie pokrytych zieloną farbą. Jeśli i ten sposób nie zaspokoi Waszej cierpliwości, pozostaje udać się w stronę lądowiska Świętego Mikołaja. Bowiem pomiędzy dachówkami ukryty został sprytny schowek.

DSC_0081

DSC_0083

DSC_0084

Lubimy z Młodą funkcjonalne zabawki, przedmioty, których użytkowanie wiąże się z możliwością zastosowania kilku rozwiązań. W tym przypadku nie ma mowy o stagnacji, o pobłażaniu wyobraźni.

DSC_0067

Domek stanowi element przestrzennej układanki, odrębny obiekt, zdobiący półkę dziecięcego pokoju, pojemną skarbonkę wszelakich bezcennych rzeczy, schronienie dla ulubionych zabawek, opakowanie wciągających puzzli. I gdyby jeszcze posiadało rączkę, umiejscowioną na szczycie budynku, która ułatwiałaby mojej pociesze swobodne przenoszenie przedmiotu z bawialni do salonu, mogłabym stwierdzić, iż posiada wszelkie znamiona rzeczy idealnie skonstruowanej.

DSC_0068

DSC_0069

Wspomniany domek jest tylko zewnętrzną powłoką, dodatkiem, który nie musi uczestniczyć w zabawie. Zaś jego wnętrze, stanowi serce koncepcji pomysłodawcy- firmy MAXIM. To nie są zwykłe puzzle, których istota ogranicza się do prawidłowego dopasowania wszystkich elementów. To bardzo dobrze wykrojone, dość grube tekturki, ozdobione przyjemną dla oka grafiką. Idealnie przylegają do swoich sąsiadów, nie posiadają wybrzuszeń, wad fabrycznych w postaci zrywającej się, bezbarwnej folii, która zabezpiecza powierzchnię puzzli.

DSC_0060

Dla Nadii prawidłowe ułożenie kompozycji, przedstawiającej przydomowy ogródek z elementami łąki i pola, stanowi nie lada problem. Zbyt duża ilość szczegółów początkowo nawet i mnie potrafiła zniechęcić. Zważywszy na fakt, że wzór oryginalnej grafiki znajduje się na spodzie domku i przybrał formę miniaturowego obrazka wspomniane zadanie nie należy do prostych wyzwań. Jednakże z czasem znalazłam sposób, gwarantujący pomyślność zabawy. Kiedy zmagam się z układanką, moja córeczka przejmuje rolę farmera, z czułością dbając o jego żywy inwentarz.

DSC_0054

DSC_0055

DSC_0070

Sprawiedliwy podział ról sprawia, że i wilk jest syty i owca cała. Młoda dogląda zwierzątek, których swoją drogą jest mnóstwo. Naśladuje odgłosy konia, świnek, krowy czy też kotka. Upatrzyła sobie gąskę i od razu przechrzciła ją na bociana. Intrygują ją również traktor, wszelaka roślinność i płotki. Te ostatnie często prowokują Nadzię do odśpiewania jednego z dziecięcych szlagierów- ,,Wlazł kotek, na płotek i mruga”.

DSC_0073

DSC_0075

DSC_0063

Pochłonięta zabawą, czasami podaje mi właściwe puzzle lub obserwuje, jak zmagam się z układanką. Aby ułatwić sobie sprawę, zaczynam od zewnątrz, tworząc coś w rodzaju ramki. Następnie zajmuję się wypełnieniem środka, który idzie mi znacznie szybciej i jakby prościej. Całe szczęście, że 35 elementów charakteryzuje się sporym rozmiarem, co gwarantuje bezpieczeństwo mojego dziecka i skutecznie zniechęca je do wepchnięcia ich do buzi.

DSC_0076

DSC_0077

DSC_0080

DSC_0082

DSC_0056

I teraz zaczyna się najprzyjemniejsza część przedsięwzięcia. Bowiem nie wystarczy spocząć na laurach i podziwiać bezbłędnie ułożony pejzaż. W dalszej kolejności zajmujemy się z Nadzią tworzeniem przestrzennego zabudowania naszego terenu. W tym celu wtykamy w faliste otwory postaci, faunę i florę, za każdym razem tworząc inną kombinację. Właśnie świadomość tego, że Domek Farmera pozwala na rozmaite rozwiązania powoduje, że zabawka tak szybko się nie nudzi.

DSC_0102

Jeśli chodzi o wspomniane dziurki to zdecydowanie zmieniłabym ich kształt, rezygnując z fantazyjnych nierówności na korzyść spokojniejszych, szczupłych prostokątów. Zagwarantowałoby to stabilniejszą podstawę stojących elementów.

DSC_0066 DSC_0067

Do naszej dyspozycji jest aż 20 postaci i obiektów. Możemy je wszystkie wykorzystać lub z niektórych zrezygnować, domek zaś potraktować jako tło lub centralną część układanki. W każdym razie całość wygląda efektownie.

DSC_0086

DSC_0087

Nie myślcie jednak, że na tym koniec. Bowiem zawsze z Nadzią snujemy opowieści o losach naszego gospodarstwa, dyskutujemy o pracy traktora, naturze zwierząt i obowiązkach ludzi, właścicieli farmy. Układamy wierszyki, śpiewamy piosenki (,,Kaczor Donald farmę miał…”).

DSC_0089

DSC_0090

DSC_0096

DSC_0098

DSC_0099

DSC_0101

Przejdźmy zatem do sedna opinii. Mamy oto zabawkę polskiego producenta, niepozbawioną kilku defektów, ale dostępną w atrakcyjnej cenie (26,50zł), sprawiającą radość dużym i małym właścicielom bez względu na ich płeć. Domek Farmera doskonale pobudza wyobraźnię, czyniąc z młodego człowieka kreatora przestrzeni. Korzystnie wpływa na małą motorykę i zachęca do wyrażania własnych opinii, do poszerzania zasobu słów. W dodatku ładnie wygląda i wciąga do zabawy całą rodzinę.

 —————————————————————————————————————-

Domek 3D Farmera

Producent: Maxim

cena: 26,50zł

Liczba elementów: 35 puzzli, 20 figurek

Wiek graczy: 4-8 lat

Wymiar pudełka: 20 x 12,5 x 17,5

Do nabycia: TUTAJ

Zapraszam do polubienia firmy na Facebooku: KLIK

Bonus dla Was- rabat na zakupy

 

 

 

KLIK

 

 

 

DSC_0103

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

21 komentarzy w Domek Farmera

 • Asia says:

  ale cudna ta układanka, WOW, jak ją gdzieś spotkam w sklepie to kupie be zastanawiania się!

 • Mamiczka says:

  Podoba mi się ten domek. Jak przeglądałam ofertę Maxima to od razu zwrócił moją uwagę. Tylko mój Maluch jeszcze na te puzzle za mały. Ciekawe, jak się sprawdzą te nasze, bo na razie wciąż jeszcze czekają na lepsze i bardziej skoncentrowane czasy ;)

 • Yllla says:

  Całkiem fajne i pomysłowe :)

 • Marta says:

  Fajne te puzzle :)

 • Paprykens says:

  Bardzo fajne, jednak ten przedział wiekowy mocno mnie zdziwił o.O Obstawiałabym raczej 2-5 lat maksymalnie, no ale co ja tam wiem ;)

 • nikollet85 says:

  cos wspaniałego – tez chce takie:)

 • Kruszynka says:

  Ale fajne ;) Uwielbiam tworzyć, a możliwość dowolnego dobierania elementów jest cudowna i cena też nie odstrasza !

  • li_lia says:

   No właśnie, taka 30 z hakiem jest w sam raz. Za większe się nie biorę :)

 • Kiti says:

  Mnie chyba osobiście zachwycają już te zwierzątka i to układanie ich w różnorakie sposoby na planszy ;)

  • li_lia says:

   To może, jak się spotkamy na kolejnym zlocie, zabiorę puzzle i obydwie będziemy miały radochę z ich układania :)

 • Mirka says:

  ale cudne, moja Maja byłaby zachwycona :)

  • li_lia says:

   Zatem zapraszam do zrobienia zakupów za pośrednictwem strony Maxim :)

 • Yulia says:

  Sama bym chętnie poukładała taki domek, Julka jeszcze za mała, ale na przyszły rok… .

  • li_lia says:

   O, tak. Wówczas będą w sam raz :)

 • Pastelle says:

  Podejrzewam, że Laura znudziłaby się zabawą zanim ułożyłybyśmy tę podstawę. Szkoda, że puzzle mają aż tyle podobnych do siebie części. Mimo to zabawka jest naprawdę godna uwagi i tematycznie dostosowana do zainteresowań najmłodszych. Które z dzieci nie kocha zwierzątek :)

  • li_lia says:

   Kochana, następna propozycja firmy Maxim będzie zawierać nieskomplikowane elementy, także proszę o cierpliwe wyglądanie recenzji :)

  • Pastelle says:

   No to czekam niecierpliwie :) Laura jest wielką fanką układanek, klocków i puzzli więc chętnie coś wypatrzę u Ciebie :)

 • Sandra:) says:

  Jakie fajniutkie :) ) Sama bym się pobawiła ;)
  Zapraszam do mnie na recenzję perfum ;) )

  • li_lia says:

   Idę, idę nadrobić zaległości u Ciebie :)

 • MariAnah says:

  świetne! bardzo pomysłowe i takie ładniutkie!

 • Andzia6668 says:

  świetne,moja bratanica uwielbia puzzle byłaby zachwycona

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>