Gra planszowa: Czekolada dla pingwina (język angielski)

24 stycznia 2018 Dla dzieckaDodatkiPRZEDSZKOLEZabawy z dzieckiem  Brak komentarzy

Pingwin ma ogromną ochotę na kubek z gorącym, słodkim i gęstym napojem. Jednak, aby zdobyć czekoladę, sympatyczny zwierzak musi pokonać drogę, na której ukryte zostały przeróżne przeszkody. Każda z nich zawiera zadanie, którego polecenie zapisane zostało w języku angielskim. Gracz musi zatem przetłumaczyć treść pytania oraz udzielić prawidłowej odpowiedzi. Oczywiście, pingwinowi może dopisać szczęście, jeśli tylko ustanie na bonusowym polu, szybciej pokona część wyznaczonej trasy.

Proste, klarowne zasady, element rywalizacji oraz możliwość powtórzenia angielskich zwrotów i słówek czyni z opisanej gry edukacyjną zabawę, od której Wasi uczniowie zbyt szybko się nie oderwą .

 zimowa gra planszowa

Grę warto zaprezentować podopiecznym, jako formę utrwalenia wiadomości z zakresu ,,zimowego słownictwa”. Mimo swej prostoty moja propozycja odwołuje się do kilku kwestii: nazw zwierząt, elementów garderoby, szukania różnic oraz określenia rodzajów zimowej aktywności, jak również wskazania prawidłowej kolejności obrazkowej historyjki.

kropelki

Ponieważ nie posiadałam wystarczającej liczby pionków, postanowiłam przygotować je samodzielnie. Do tego celu wykorzystałam klej na gorąco, za pomocą którego wykonałam płaskie kropelki. Kiedy wyschły, pomalowałam je farbami. Hurtowa ilość przyda się podczas gry w Bingo.

plansza

karty

Wydrukujcie planszę oraz karty.

Omówcie z dziećmi polecenia, powtórzcie słówka.

Zadania ułóżcie w stosik i odwróćcie w ten sposób, aby gracze nie mogli ich podejrzeć.

Przygotujcie kostki i pionki.

ZASADY GRY

Startujemy z pola oznaczonego kubkiem z gorącą czekoladą.

Gracze naprzemiennie rzucają kostką, wykonując ruchy, adekwatne do wyrzuconych oczek. Jeśli ustaną na pomarańczowym polu, losują kartę. Czytają samodzielnie lub z pomocą nauczyciela dane polecenie i udzielają odpowiedzi. Jeżeli się pomylą lub nie będą potrafili wykonać zadania, tracą kolejkę.

Pola Bonusowe- zatrzymanie się na ,,czwórce” oraz ,,dziesiątce” skutkuje skróceniem trasy. Gracz pomija kilka pól, zatrzymując się w miejscu, wskazanym przez strzałkę.

Wygrywa osoba, która jako pierwsza dotrze do pingwinka z gorącą czekoladą.

rozgrywki

Gotowe materiały możecie pobrać z mojego dysku: KLIK

Zezwalam na ich pobieranie i wykorzystywanie w domu bądź podczas zajęć w szkole i przedszkolu jedynie w celach NIEKOMERCYJNYCH.

Jeśli zechcecie udostępnić moje materiały na swoich stronach, blogach lub fanpejdżach, proszę o podanie źródła i podlinkowanie do mojego wpisu.

W swojej pracy wykorzystałam darmowe grafiki: KLIK

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>