Gra rodzinna PEŁNY KURNIK

15 sierpnia 2017 Dla dzieckaDodatkiPRZEDSZKOLEZabawy z dzieckiem  Jeden komentarz

Zamarzyły nam się rustykalne klimaty. Miałyśmy z córką w planach dłuższy pobyt w gospodarstwie agroturystycznym, aczkolwiek ostatecznie udałyśmy się na podbój południowej Polski. Niemniej jednak, podczas wizyty w Pepco, Młoda dostrzegła grę, nawiązującą do wspomnianej kwestii, która skusiła ją zarówno szatą graficzną, jak i samą koncepcją.

Ponieważ obie preferujemy pobudzające wyobraźnię rozgrywki, wyszłyśmy ze sklepu, zaopatrzone w PEŁNY KURNIK.

Pełny kurnik gra rodzinna Kukuryku

Pomysł Pełnego Kurnika narodził się w głowie Agnieszki Rimm. Autorką ilustracji jest Anna Cywińska, zaś za opracowanie graficzne odpowiada studio PROMATEK. Opisywana gra została wyprodukowana w POLSCE. Więcej można o niej przeczytać na stronie www.kukuryku.co.

Edukacyjna zabawka dedykowana jest dla osób w przedziale wiekowym 6-99, zważywszy na małe elementy nie zaleca się, aby używały ją dzieci poniżej trzeciego roku życia. Jednocześnie w uzupełnianiu Pełnego Kurnika może brać maksymalnie czwórka graczy.

KONCEPCJA

Pełny Kurnik ,,przedstawia” historię pewnej farmy, a konkretnie wskazanego w nazwie elementu. Zadanie zawodników polega na zapełnieniu budynku gospodarczego drobiem. Zwycięzcą zostaje ten, kto ustawi na grzędach 9 kur. Wydaje się proste, prawda? Nic bardziej mylnego. Otóż, gracze korzystają z 2 kostek. Wyrzucenie konkretnej liczby oczek może spowodować powiększenie ,,zasobów” o jajka lub kurczaki. Te zaś można wymienić na kury bądź pożądanego koguta. Ostatni z ptactwa informuje gospodarza o zagrożeniu, jakim jest LIS. Wystarczy nie mieć owego ,,zabezpieczenia” w postaci piejącego alarmu, by utracić mozolnie zbierany dobytek.

Pełny kurnik instrukcja

WYPOSAŻENIE

W kolorowym opakowaniu znajdują się następujące elementy:

- tafelki (56 jajek, 48 kurczaków, 36 kur,  4 koguty)

- 4 karty dla graczy, przedstawiające grzędy

- 2 kostki

- instrukcja obsługi.

Przed rozpoczęciem zabawy należy wypchnąć tafelki z ramek, następnie zaleca się je posortować.

Tafelki w ramkach

grzędy

grzęda

kurczaki

wypychanie tafelków

Nadzia segreguje tafelki

ZABAWA

Podzieliłyśmy z córka tafelki na rzędy, odpowiadające liczbie oczek w kostce, a przy okazji ćwiczyłyśmy pamięć. Naprzemiennie rzucałyśmy kośćmi, które uderzały o ściany pudełka. Dzięki temu łatwiej nam było nad nimi zapanować. Zazwyczaj wspomniany element turla się po pokoju.

Sukcesywnie zbierałyśmy drób. Kilka razy miałam pecha i wyrzuciłam dwie ,,szóstki”, co w praktyce oznaczało wizytę drapieżnika i utratę kur. Nadia jako pierwsza poświęciła nioski, wymieniając je na koguta. Dzięki temu ominęła ją kurnikowa katastrofa. W końcu udało jej się mnie ograć. Oczywiście, nie spoczęła na laurach, ja również domagałam się ponownej rozgrywki.

zasady gry

zasady gry cd

OCENA

Nie mam zastrzeżeń do szaty graficznej. Wykonano ją z największa dokładnością i starannością. Obrazki są miłe dla oka, zdecydowanie nieinfantylne. Dwustronne karty i tafelki są odpowiednio grube, twarde i posiadają zaokrąglone rogi.

Zasady zabawy zostały w prosty sposób zapisane, tak, aby najmłodsi gracze nie mieli kłopotów z ich zrozumieniem.

tafle

kości

Gdybym się miała doczepić to zapewne dopominałabym się figurki, przedstawiającej lisa. Zdecydowanie mi go zabrakło, a przecież we wspomnianej grze odgrywa istotną rolę.

gramy w Pełny Kurnik

Pełny Kurnik nie narzuca graczom określonego zachowania. Daje możliwości wyboru (możemy zbierać jajka, kurczaki i wymieniać je w dowolnym momencie na pożądane kury) lub liczyć na łut szczęścia. Z pewnością taka opcja przypadnie do gustu młodym strategom. A to, że jest miłą odskocznią od codzienności, sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem, powodem do rozmowy na temat wiejskiego życia oraz nieskomplikowaną lekcją matematyki to dodatkowe atuty.

Reasumując, Pełny Kurnik nabyłam w Pepco za niecałe 20zł w te wakacje. Gra jest jeszcze dostępna w sieci wspomnianych sklepów. Absolutnie nie żałuję zakupu, moja córka zaś często sięga po opisaną zabawkę edukacyjną.

Nie pozostaje mi nic innego, jak polecić Wam propozycję od KUKURYKU.

gra Pełny kurnik

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Jeden komentarz w Gra rodzinna PEŁNY KURNIK

  • agata says:

    Mam tę grę! I ja wprost uwielbiam :)

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>