JESIENNA KRZYŻÓWKA ortograficzna

27 sierpnia 2018 Dla dzieckaWczesnoszkolne pomysły na nauke i zabawęZabawy z dzieckiem  Brak komentarzy

Przed Nadią druga klasa.

W ciągu minionego roku Młoda zdążyła nawiązać nowe przyjaźnie, oswoić się ze szkołą, a także przywyknąć do związanych z edukacją obowiązków.

Niebawem nadejdzie moja ulubiona pora roku. Stąd też narodził się pomysł, by przygotować dwie karty pracy, tematycznie nawiązujące do jesieni oraz związane z utrwaleniem zasad ortograficznych.

Gotowe materiały możecie BEZPŁATNIE pobrać z mojego dysku.

na głowną

Zacznijmy od wykreślanki. Pomaga ona oswoić się z pisownią trudnych wyrazów, w tym przypadku wyrabia czujność ortograficzną, pozytywnie wpływa na koncentrację, utrwala pojęcia ,,poziom” i ,,pion”, ćwiczy procesy syntezy i analizy wzrokowej.

karty pracy jesienna krzyżówka ortograficzna

Zanim zaprosicie Wasze pociechy do rozwiązania krzyżówki, pozwólcie im zapoznać się z pisownią wyrazów, sprawiających trudność. Po znalezieniu wszystkich elementów wykreślanki, przystąpcie do kolejnego zadania.

wykreślanka

Nadia wykreśla

Obie karty pracy zalaminowałam. Teraz można na nich pisać zmywalnym cienkopisem. Dzięki temu Nadia będzie mogła po pewnym czasie powrócić do wspomnianych ćwiczeń, sprawdzając tym samym zapamiętane informacje.

Hasła w krzyżówce stanowią powtórzenie wyrazów z wykreślanki. Dodatkowo karta pracy zawiera jeszcze jedno zadanie. Podczas jego odgadywania, należy sugerować się kolorami kratek.

laminarka

Podczas tworzenia kart pracy korzystałam z generatorów krzyżówek i wykreślanek KLIK.

MATERIAŁY DO POBRANIA

Zezwalam na ich NIEKOMERCYJNE wykorzystywanie w domu oraz w placówkach oświaty.

 

Źródła wykorzystanych grafik:

Głóg

Wrzos

Dzika róża

Grzyb

Gruszka

Orzech

Kukurydza

Jarzębina

Żołądź

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>