KARTA PRACY: Ile jajek jest w kobiałce?

20 marca 2018 Dla dzieckaDodatkiPRZEDSZKOLEZabawy z dzieckiem  Brak komentarzy

Późnym popołudniem, po zakończeniu zajęć, część moich podopiecznych korzysta z możliwości uczestniczenia w tak zwanej zabawie swobodnej w kącikach zainteresowań. Jednak stała grupka zerówkowiczów oblega mój stolik, domagając się kolejnej porcji dodatkowych zadań. Ponieważ nie chcę ich rozczarować, zawczasu przygotowuję karty pracy, zazwyczaj nawiązujące do bieżącego bloku tematycznego.

Oto przykład zabawy dydaktycznej, idealnie sprawdzającej się w roli rozgrzewki przed skomplikowaną łamigłówką.

Materiały, gotowe do pobrania i wydrukowania, możecie bezpłatnie pobrać z mojego dysku.

policz jajka

Mam nadzieję, że nie czujecie przesytu, związanego z ilością wielkanocnych pomocy dydaktycznych. W każdym razie obiecuję, iż niebawem na blogu pojawią się również inne zagadnienia.

karta pracy z jajkami

Przygotowując opisywaną kartę pracy skorzystałam z grafiki, dostępnej tutaj: KLIK.

Kartę należy wydrukować i zalaminować.

Wyposażamy dzieci w ścieralne pisaki i prosimy o przeliczenie kolorowych jajek w kobiałkach i połączenie ich z adekwatną cyfrą/liczbą.

Możemy wykorzystać 10 różnokolorowych pisaków, albo tylko dwa rodzaje. Wówczas  jedną barwą dziecko zaznacza liczby parzyste, a druga nieparzyste (oczywiście, jeśli Wasi podopieczni rozróżniają już te dwa pojęcia).

Natalia

Gotową do wydrukowania kartę BEZPŁATNIE pobierzecie z mojego dysku.

Zezwalam na NIEKOMERCYJNE wykorzystywanie moich pomocy dydaktycznych w domach i w placówkach oświaty.

Jeśli zechcecie udostępnić informacje o moich pracach na swoich blogach/stronach/fanpejdżach, pamiętajcie o podaniu źródła.

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>