Króliko-Wampir albo upiorny króliczek

22 października 2013 Dla dzieckaDodatki  13 komentarzy

Jeszcze nie zdążyłam wydrążyć w dyni upiornych otworów. Jak zwykle na ostatnią chwilę zostawiłam pieczenie paluchów wiedźmy. Tymczasem Halloween zbliża się wielkimi krokami. Należałoby więc zabrać się do przygotowania strasznych dekoracji.

Może tak zaprosić do domu wampira? Albo zombie? Przecież dzieci już się nie obawiają mikołajowej rózgi ani historyjek opowiadanych po zmroku z przyłożoną do brody włączoną latarką.

A gdyby tak stworzyć coś z zupełnie innej beczki?

Co powiecie na królika-krwiopijcę, który gardzi marchewkami i kocha różowy kolor?

 DSC_0058

Podczas buszowania między półkami z dziecięcymi zabawkami i akcesoriami w Cerfurze, natknęłam się na serię Art.&Fun, stworzoną przez Simbę. Cena zabawki, którą pociecha musi wykonać samodzielnie, bądź korzystając z niewielkiej pomocy rodziców, wynosiła całe 3zł ;) Oprócz tego należało zainwestować w dobry klej i nożyczki (niedołączone do zestawu).

DSC_0003-horz

Spośród kilku propozycji (małpka, miś, kwiatek na biegunach, żabka) Nadzia wybrała sobie królika. Pomyślałam wówczas, iż w domu przerobimy tego jakże uroczego zwierzaka na potworka z dziecięcych koszmarów.

DSC_0005

DSC_0008

Wnętrze kolorowego opakowania zawierało wiele różnobarwnych pasków falistej tektury.Ich ilość została wyliczona na przysłowiowy ,,styk”. Jeśli więc coś pójdzie nie po Waszej myśli, albo wpadniecie na bardziej kreatywny pomysł, wówczas jedynym rozwiązaniem okażą się nie wchodzące w skład zestawu dodatki.

DSC_0009

O ile mnie pamięć nie myli, na początku września w Biedronce można było nabyć pakiety z pianek lub tektur o wymiarach A4 za niecałe 8zł. Wówczas potraktowałam je jak zbędną inwestycję. Teraz gorzko tego żałuję. W każdym razie produkt od Simby zawiera gotowe, niemalże niewymagające interwencji nożyczek kawałki. Rzecz jasna w kartoniku znalazłam również instrukcję tworzenia zabawki ;)

DSC_0027

Przygotowałyśmy z Nadzią Zestaw Małego Konstruktora i przystąpiłyśmy do pracy.

DSC_0013

DSC_0014

DSC_0016

DSC_0017

W pierwszej kolejności zabrałam się za wykonanie głowy królika. W tym celu wykorzystałam dwa białe paski, które zwinięte i sklejone tworzyły płaski okrąg. Młoda w tym czasie tworzyła własną wizję zwierzaka, bawiąc się kolorowymi ścinkami.

DSC_0019

Zgodnie z zaleceniem producenta, przy użyciu wskazującego palca, ostrożnie wypchnęłam kilka białych okręgów, aby uzyskać efekt przestrzennego pyszczka.

DSC_0020

DSC_0021

DSC_0024

Uszy wykonałam z pojedynczych kawałków tektury i na samym końcu spłaszczyłam, aby nadać im owalny kształt. Przy użyciu kleju, przytwierdziłam je do powierzchni głowy zwierzaka.

DSC_0025

DSC_0030

Z różowej tektury wycięłam kły królika (tak, tak, zaatakowała go dziwna odmiana krwio-próchnicy). Oczy i usta wykonałam z maleńkich kawałków czarnego paska, zaś nos z różowego, a wąsy z brązowego. Później mi się przypomniało, że zestaw zawierał również ruchome gałki oczne. Przykleiłam je niemalże na samym końcu.

DSC_0031

DSC_0033

DSC_0037

DSC_0038

Tułów zwierzaka składa się z dwóch części- różowej i brązowej. Przygotowałam je w identyczny sposób, jak miało to miejsce podczas tworzenia głowy, jednakże użyłam większej ilości pasków (2 i ½). Starając się nadać torsowi królika wypukłą formę, środek każdego z okręgów powoli wypychałam palcem.

DSC_0041

DSC_0042

DSC_0043

DSC_0045

DSC_0046

Rękawki, przednie i tylne łapki powstały również poprzez skręcenie kawałków tektury, tylko tym razem na każdy z elementów przypadła połowa kolorowego paska.

DSC_0047

DSC_0048

DSC_0049

DSC_0050

Co sądzicie o takich gotowych zestawach do stworzenia zabawek, przy których można troszkę pokombinować? A może wolicie wykonać dany przedmiot zupełnie sami, według własnego wzoru?

DSC_0054

DSC_0057

Gotowe :)

Czy nasz króliczek nie wygląda upiornie?

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

13 komentarzy w Króliko-Wampir albo upiorny króliczek

 • Małgosia says:

  Rewelacyjny pomysł na zabicie odrobiny nudy :) Króliczek wygląda upiornie – w pozytywnym tego słowa znaczeniu, oczywiście :)
  Ok kilku dni próbuję znaleźć chwilę na przygotowanie czegoś strasznego i jedyne co mi wychodzi, to własne odbicie rankiem, po kolejnej nieprzespanej nocy ;)

 • cyrysia says:

  Nigdy nie stosowałam takich zestawów do robienia zabawek, ale muszę przyznać, że bardzo fajnie to wszystko wygląda, dlatego poszukam czegoś takiego u mnie w sklepie i wypróbuje z moim szkrabem :)

 • Kiti says:

  Moim zdaniem wyszedł upiornie, jak za 3 zł to opłaca się kupić:)

 • Podoba mi sie taki zestaw.Jako dobra ciocia kupię mojej małej bratanicy.

 • nikollet85 says:

  bardzo fajnie to wyglada i zestaw bardzo tani :)

 • Asia says:

  hehehe, ale fajny :)

 • weronika says:

  heheh, świetne są takie zabawy z dzieciakami! :-)

 • Paprykens says:

  Świetne toto jest! Też zaczynam żałować, że nie skusiłam się jak były w Biedronce- zajęcie na jesienne popołudnia miałybyśmy z głowy…

 • Eveline says:

  Bardzo fajny pomysł na zabawę :) Szalony ten królik ;)

 • Kruszynka says:

  Najgorsze są te oczy :D

 • Zebra says:

  To jest super!!!! – Też takie mam – a już czeka kolejne do robienia.
  Rozpisałam się powyżej i nie zapytałam CO WAM DOLEGAŁO i czy już jest dobrze?

 • Andzia6668 says:

  prosze jakie pomysłowe :)

 • Alicja says:

  takie artystyczne zabawki są najlepsze :)

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>