Krzesełkowy zawrót głowy- Pomysły na gwiazdkowe prezenty za grosze

3 grudnia 2018 Dla dzieckaWczesnoszkolne pomysły na nauke i zabawęZabawy z dzieckiem  Brak komentarzy

Długie, pochmurne jesienne wieczory nie sprzyjają spacerom.

Najchętniej okryłybyśmy się z Młodą kocem i zaszyły w pobliżu kominka.

W tym czasie staramy się dużo czytać i korzystać z uzbieranych planszówek. Ostatnio namiętnie sięgamy po Balansujące krzesełka, grę bazującą na popularnym Mistakos.

wieża z krzeseł

Lubimy z Młodą wszelkie wyzwania, a w szczególności zabawy, które uczą zdrowej rywalizacji. Balancing chairs, dostępne w Pepco za niecałe 10zł, idealnie spełniają wspomniane wymagania.

Opisywana gra polega na ułożeniu wieży z różnokolorowych krzesełek. Uczestnicy zabawy naprzemiennie dokładają kolejny element, tak, by maksymalnie rozbudować konstrukcję. Przegrywa ten, kto zepsuje wieżę, wygrywa osoba, która jako pierwsza ukończy budowę.

Od Was zależy czy będziecie sugerować się podpowiedzią producenta, który zaleca, aby uczestnicy zabawy dokładali wyłącznie krzesełka w wybranym na początku kolorze czy sięgniecie po dowolny mebel.

Nadia i krzesełka

krzesła w górę

 

Trzeba wykazać się sprytem, jak i odwagą, umiejętnością zagospodarowania przestrzeni, koncentracją, zręcznością, przewidywaniem kolejnego ruchu, zmysłem równowagi, jak i planowaniem.

18 niewielkich, lekkich plastikowych krzeseł (w kolorze żółtym, czerwonym i niebieskim) wykonano solidnie, zwracając uwagę na najdrobniejsze szczegóły.

Nie mamy tutaj do czynienia z fuszerką w postaci ostrych kantów, drażniącego skórę plastiku czy materiału, który wydziela nieprzyjemny, typowy dla chińskich produktów, aromat.

Każdy mebel posiada różne zdobienia oraz otwory o odmiennych kształtach.

To zróżnicowanie pomaga jak i czasem utrudnia budowanie wieży.

krzesełka

kolorowe krzesełka

zblizenie na krzesełko

szczegóły

Generalnie gra przeznaczona jest dla maksymalnie 3. graczy i angażuje ich na około kwadrans.

 Balancing chairs gwarantuję dobrą zabawę w przyzwoitej cenie. To także świetny pomysł na zakup niedrogiego, aczkolwiek pożytecznego świątecznego prezentu, z którego ucieszą się starsze przedszkolaki jak i uczniowie podstawówki.

Spadające krzesełka pepco

Spadające krzesełka

Funville

Importer: Pepco

Cena: 9,99zł.

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>