Kubek niekapek NUK Easy learning 3

10 kwietnia 2012 Dla dziecka  7 komentarzy

 

Kubek niekapek

pojemność 275ml

cena ok. 30zł

Ten estetycznie wyglądający kubek został tak zaprojektowany, by pomóc dziecku w kolejnych etapach nauki samodzielnego picia.

Po miesiącu  testowania produktu, który otrzymałam od firmy

mogę wreszcie wyrazić swoją opinię.

Na początku nasze dzieci najpierw mają do czynienia z matczyną piersią albo butelką. Podczas ssania maleńkie usta układają się w taki sposób, że tworzą literę ,,O”. Aby maluszek prawidłowo mógł korzystać z kubka kształt ust musi przypominać podkówkę- czyli literę ,,U”.

 

Kubek  jest solidnie wykonany, jego elementy łatwo utrzymać w czystości i nie ma żadnego problemu z ich zamontowaniem. Można go myć w zmywarce lub przy użyciu płynu do mycia naczyń.

Ma płaski, twardy ustnik, także nie nadaje się dla maluszka, który dopiero rozstaje się z tradycyjną butelką. W tym przypadku nie ma mowy o ssaniu, tylko o prawdziwym piciu. Swoją budową ma przypominać brzeg kubka. Dużym ułatwieniem jest wyprofilowany dołek w nakrętce, który pozwala dziecku oddychać noskiem podczas picia.

 

Ilość płynu, który wydostaje się jedną dziurką jest wystarczająca.

Kubek posiada obręcz, którą mocuje się zamiast ustnika, by przyzwyczaić dziecko do picia  w ,,dorosły” sposób.

 

 

 

 

To, że kubek pozbawiony jest słodkich obrazków, przedstawiających ulubionych bohaterów maluszka wpłynęło pozytywnie na jego wygląd. Prostota wykonania sprawia, że dziecko powoli wkracza w świat dorosłych.

Opisywany produkt posiada zawór, dzięki któremu nie wylewa się z niego zawartość.

Przedmiot ten idealnie pasuje do dłoni rodzica, ale półtorarocznemu maluchowi jego trzymanie sprawia ewidentny kłopot. Według mnie kubek jest za słabo wyprofilowany. Sądzę, że byłoby lepiej, gdyby posiadał doczepiany uchwyt.

Ponadto ubolewam nad brakiem osłonki (zakrętki), dzięki której mogłabym przenosić napój w kubku w torbie podczas spaceru. Producent zaleca, by na czas transportu wypełnionego płynem kubka zakładać silikonowy kapturek, co wiąże się z rozmontowaniem kubka.

 

Drażni mnie również to, że produkt nie posiada skali, dzięki której wiadomo ile dokładnie maluszek wypił.

Kubek  nie może być przechowywany w nasłonecznionym miejscu.

Nie nadaje się do podgrzewania napojów  w mikrofalówce.

Nie można z niego korzystać np. w samolocie, ponieważ panujące w niektórych pomieszczeniach podciśnienie powoduje nieszczelność produktu.

Należy uważać z napojami gazowanymi i ciepłymi płynami, które również negatywnie wpływają na jakość elementów, wpływających na szczelność kubka. Ponadto źle rozpuszczone mleko modyfikowane albo nektary zawierające miąższ również przyczyniają się do pogorszenia jakości produktu.

Kubek wydaje charakterystyczny syk podczas picia, spowodowane jest to pracą zaworu.

 

Chociaż bardzo sobie cenię butelki oraz smoczki firmy NUK, które towarzyszą mi od pierwszych dni życia mojego dziecka, kubek nie należy do moich  faworytów wśród dziecięcych akcesoriów. O ile nie ma większej tragedii, gdy podaję napój córce i trzymam jej kubek (co uważam za swój rodzicielski błąd), tak nie mam co liczyć na samodzielne picie mojego dziecka, które nie chce samo korzystać z omawianego produktu.

Nie mogę go nazwać kitem, ponieważ uważam, że producent mimo wszystko przyłożył się i stworzył naprawdę przydatny przedmiot. Być może z czasem i moje dziecko się do niego przekona.

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

7 komentarzy w Kubek niekapek NUK Easy learning 3

 • MariAnah says:

  Witam również mam ten niekapek z firmy NUK. Mój mały jednak nie umie z niego pić. to już drugi kubek niekapek z NUK jaki mamy i niestety… Za to produkt sam w sobie jak dla mnie zaprojektowany jest idealnie.Jest bardzo solidny. Brakuje mu niestety skali.

 • li_lia says:

  Myślę, że z czasem synek może się przyzwyczaić. Moja córka dopiero niedawno się do niego przekonała :)

 • fikusowo says:

  my tez mamy ten kubeczek i jestesmy zadowoleni.Kubeczek wytrzymały. Sprawia że maluch polubi picie z niego i bez najmniejszych problemów rozstanie si e z butelką. Picie z niego jest lepsze dla zębów, bo trwa krócej (a więc płyn, nawet słodki, nie ma kontaktu z zębami tak długo jak podczas picia z butelki) :)

 • Karwals says:

  Wg mnie najlepszym kubkiem niekapkiem jest kubeczek firmy Nuk. Przejrzyj moją recenzję na temat tego kubka : http://nozzle.blog.onet.pl/NUK-Kubek-Niekapek -2-w-1-moja-,2,ID472112885,DA2012-05-29,n . Zapraszam

  • li_lia says:

   :) Odwiedziłam, przeczytałam. Strasznie mnie irytują kubki, których nie można dokładnie wyczyścić ze względu na ustniki. Ten z Nuka to pikuś w porównaniu do Mam Baby.

 • KAROLA says:

  Niestety jest pewien błąd w Pani recenzji i z niego wynikają niektóre krytykowane przez Panią wady. Jak widać na obrazku firmy NUK, system Easy Learning jest złożony z 3 stopni. Panie testowała niestety stopien 2 i 3 omijając stopień 1. Dziwi mnie, że sama firma NUK udostępniła Pani tylko fazę 2 i 3 do testowania. Kubeczek „jedynka” ma rączki idealnie pasujące do rączek dziecka. Ustnnik jest z miękkiego silikonu i jest świetnym pierwszym przejściem od butelki do kubka. Ten kubek ma także przykrywkę do transportu, której Pani brakowało. System jest tak wymyślony, żeby do klejnych stopni można dokupywać tylko odpowiednie ustniki a podstawa pozostaje taka sama. Jeśli mama potrzebuje kubki dla starszego dziecka i pomija jakiś etap, to kupuje jeden z modeli, które Pani testowała.
  Mój synek od dwóch tygodni używa kubeczka z 1 stopnia i jestem niesłychanie zadowolona. Od razu zaakceptował miękki ustnik i pił z niego bez problemów. Próbowałam kubków dwóch innych marek i mój synek po prostu się buntował. Jest przyzwyczajony do picia z piersi i zbyt duże otwory w tych kubkach „zalewały” go napojem, więc się dławił. Z NUKiem nie było takiego problemu. Powoli też przyzwyczaja się do uchwytów i samodzielnego trzymania. Przyznaję Pani rację w jednym punkcie. Szkoda że kubeczek nie ma miarki na której można by odczytać ile dziecko wypiło.Poza tym, według mnie jest to świetny produkt.

 • li_lia says:

  Karolo, z czasem Nadia przyzwyczaiła się do tego kubka, ale miało to miejsce długo po mojej recenzji. To, co napisałaś jest naprawdę istotne. Firma NUK ograniczyła się do wysłania mi tylko jednego kubka z prostej przyczyny- to miała być skromna paczka, a wymagali aż 20 różnych recenzji… Niestety, sama musiałam dojść do tego, który z kubków na danym etapie rozwoju dziecka będzie dla niego najlepszy. Metoda prób i błędów. Dziś Nadia zdecydowanie woli bidony. Tylko mleko wypija z tradycyjnej butelki, chociaż próbuję ją tego oduczyć. Dziękuję za wyczerpujacy komentarz i mam nadzieję, że podzielisz się ze mną swoim doswiadczeniem :) Pozdrawiam Cię serdecznie.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>