Patyczkowe laleczki

8 listopada 2016 Dla dzieckaDodatkiZabawy z dzieckiem  Brak komentarzy

Cieszy mnie fakt, że mimo presji rówieśników, wszechobecnych reklam, nakłaniających młodych konsumentów do naciągania rodziców na kolejne modne gadżety, moja córka potrafi docenić urok własnoręcznie przygotowanych zabawek. Może nie są tak ładne, perfekcyjnie wykonane, jak te, które opuściły fabryczną taśmę, a jednak zachęcają do działania rezolutnego żaka.

Patyczkowe laleczki, które przygotowała Nadia, można wykorzystać jako aktorów w domowym teatrzyku. Świetnie sprawdzą się podczas odtwarzania ról bohaterów z ulubionych baśni i opowieści. Wieczorem, przy odpowiednim oświetleniu, ich cienie stworzą magiczny klimat na ścianach dziecięcego pokoju.

laleczki z patyków

Podstawę wspomnianych zabawek stanowią cienkie patyczki. Nie są to jednak typowe akcesoria, dołączane do mroźnych deserów. Te, które zakupiłam, mają narzucony kształt, przypominający ludzkie ciało. Oczywiście, za pomocą dostępnych materiałów można go dowolnie modyfikować.

patyczki

Za widoczne na zdjęciu opakowanie, w którym umieszczono 6 sztuk, zapłaciłam niecałe 4zł. Trzy z nich nadają się do wykonania chłopców, zaś pozostałe (dzięki wyciętym sukienkom) -dziewczynek.

patyczki w kształcie lalek

Przygotowując lalki, warto zaopatrzyć się w skrawki tkanin, filcu, kolorowe pianki, bibułę, włóczkę, ozdobny papier, nożyczki, klej oraz pisaki. To, kim będą stworzone postaci zależy wyłącznie od Waszej wyobraźni.

lalki z patyków

Nadia najpierw na kawałkach filcu odrysowała ołówkiem kształt ubrań. Następnie wycięła poszczególne elementy garderoby, dodatki i przykleiła je do patyczków po obu stronach. Nie zapomniała o fryzurach. Przy pomocy pisaków ozdobiła twarze patyczków.

laleczki z patyków 1

laleczki z patyków 3

Starała się nie powielać schematu i korzystać z różnych materiałów. Jeśli Wasze pociechy wykazują zainteresowanie modą, taka zabawa z pewnością przypadnie młodym kreatorom do gustu.

laleczki z patyków 4

Wykonanie laleczek nie przysporzy przedszkolakowi większego problemu. Nawet jeśli nie do końca radzi sobie z nożyczkami, warto pozwolić mu na odrobinę samodzielności.

O korzyściach, wynikających z powyższego działania nie będę się rozpisywać. Sami przekonajcie się jak pożytecznie upłyną chwile na tworzeniu laleczek i późniejszym ich wykorzystaniu.

Pomyślcie, jaką frajdę sprawi powyższa zabawa grupie kilkulatków, którzy odwiedzą naszą pociechę w ramach urodzinowego przyjęcia. Po skończonej imprezie można wręczyć gościom własnoręcznie wykonane pamiątki. Pozostanie coś więcej niż wspomnienie przyjemnie spędzonego czasu.

gotowe laleczki z patyków

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>