Pieczątkowe dyktando

8 października 2018 Dla dzieckaPRZEDSZKOLEWczesnoszkolne pomysły na nauke i zabawęZabawy z dzieckiem  Brak komentarzy

Młodą dopadło przeziębienie. Dwoję się i troję, by zapewnić jej rozrywki, dzięki którym lepiej zniesie przymusowe siedzenie w domu.

Chcąc połączyć przyjemne z pożytecznym, wymyśliłam pieczątkowe dyktando.

pieczątkowe dyktando

Nadia posiada kilka zestawów pieczątek, począwszy od symboli, zwierzaków, motywacyjnych napisów, na elementach alfabetu skończywszy.

Ostatni rodzaj zakupiłam jakiś czas temu w popularnym dyskoncie za niespełna 17zł.

Początkowo planowałam wykonać za jego pomocą list co Świętego Mikołaja. Jednakże koncepcja dyktanda okazała się niezwykle kusząca i baaaardzo na czasie ;)

Nadia i alfabet

literki

Znalazłam w Internecie atrakcyjny wiersz, zawierający wyrazy sprawiające trudność.

Wyposażyłam Młodą w kartkę, poduszki z tuszem, wspomniane pieczątki i zaprosiłam do ortograficznej zabawy.

Dyktowałam tekst, Nadia zaś utrwalała jego treść za pomocą pieczątek.

pieczątkowanie

tekst dyktanda

Nasze litery nie są idealne. Wyglądają, jakby stworzono je za pomocą kilku czcionek. Ponadto, zawartość słoika nie zawierała polskich znaków. Także Młoda musiała improwizować w przypadku ,,ł”, ,,ó”, ,,ą” oraz ,,ż”.

W każdym razie taki rodzaj dyktanda, choć czasochłonny, przypadł Nadii do gustu. Potraktowała go bardziej jako rodzaj intrygującego wyzwania niż edukacyjny obowiązek. I o to przecież chodziło ;)

 

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>