Pomysł na jesienną pracę plastyczną: Jeże

7 października 2018 Dla dzieckaPRZEDSZKOLEWczesnoszkolne pomysły na nauke i zabawęZabawy z dzieckiem  Brak komentarzy

Widzieliście kiedyś jeża z jabłkiem nabitym na kolce?

My z Nadią również nie doświadczyłyśmy takiego widoku.

Może dlatego, iż wspomniany zwierzak gustuje w owadach…

Aczkolwiek wizerunek, nawiązujący do utrwalonego w naszej kulturze mitu, znajdziecie chociażby na powierzchni herbu Ježkovic, lub w książkach dla dzieci.

My, w każdym razie postanowiłyśmy z córką przygotować pracę plastyczną, przedstawiającą pożytecznego ssaka.

jeże z liści

Możecie spotkać je w ogrodzie lub na działce wieczorową porą. Chociaż wyglądają sympatycznie, warto przestrzec pociechy przed zamiarem pogłaskania jeży po grzbiecie. Nie próbujcie dokarmiać ich resztkami z obiadu, nie częstujcie mlekiem (problem z nietolerancją laktozy). Nie zdziwcie się jednak, gdy zechcą skosztować karmy Waszych czworonożnych pupili.

liście

materiały do pracy

farby

Podczas ostatnich spacerów zbierałyśmy z Młodą patyczki, liście, ozdobne trawy oraz gałązki iglaków. Zasuszyłyśmy je i wykorzystałyśmy podczas tworzenia wspomnianej pracy plastycznej.

tło pracy

W pierwszej kolejności Nadia za pomocą szybkoschnących farb w tubkach wykonała kolorowe tło. Następnie przykleiła liście-korpusy jeży.

Nadia i jeże

jeże i Nadia

Największą przyjemność sprawiło Nadii wybieranie kolców. W tym celu wykorzystała ,,noski”, makaron od spaghetti, małe listki, patyczki, a oczy zaś wykonała z kulek z ziela angielskiego.

1

jeż 2

3

4

5

Wykonanie pracy plastycznej uzupełniała pogadanka o jesiennych zwyczajach jeży.

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>