PROJEKT: WŁOCHY

25 września 2018 Dla dzieckaDodatkiMiejscaWczesnoszkolne pomysły na nauke i zabawęZabawy z dzieckiem  Brak komentarzy

Z okazji Dnia Języków klasa mojej córki przygotowuje krótki występ, dotyczący słonecznej Italii.

Postanowiłyśmy z Młodą stworzyć mapę Włoch, wykorzystując do tego celu kilka rodzajów specjału, serwowanego we wspomnianym kraju, położonym na Półwyspie Apenińskim.

Projekt Włochy mapa Włoch z makaronu

Chociaż nie mogę sobie przypisać autorstwa samej koncepcji (niech żyje Pinterest!), nad czym nieco ubolewam, przyznam, że okrągłe ozdobniki, symbolizujące pizze, są już wyłącznie urzeczywistnieniem mojej pstrokatej tendencji do przesady podczas tworzenia prac plastyczno-technicznych.

Co prawda zamierzałam jeszcze wyciąć filiżanki z kultową kawą, aczkolwiek w porę się zreflektowałam ;)

makarony

W każdym razie przetrząsnęłyśmy z Nadią kuchenne szafki w poszukiwaniu makaronów, zaopatrzyłyśmy się w karton, pistolet do kleju na gorąco, farby oraz pastele i przystąpiłyśmy do pracy.

szablon WŁoch

Nadia maluje

mapa z flagą Włoch

Na twardej powierzchni odrysowałyśmy kontury ,,kozaka”. Następnie użyłyśmy barw, występujących na fladze Italii, by zamalować tło. W tym celu użyłyśmy plakatówek, a także pastelowej kredki.

kleimy makaron

wyklejamy środek Włoch

Półwysep Apeniński z makaronu

W dalszej kolejności uruchomiłam pistolet z gorącym klejem, Nadzia zaś doczepiała makaron w adekwatnych miejscach.

pizze

Na końcu ozdobiłyśmy (wycięte z bloku technicznego) kółka papierowymi grzybkami, plasterkami sera, szynki oraz szczyptą oregano, tworząc mini pizze. te zaś przyczepiłyśmy do boków kartonu.

Projekt Włochy mapa Włoch z makaronu

Mamy nadzieję, że mapa spodoba się pozostałym uczniom :)

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>