Skate Park w Ciechocinku

25 sierpnia 2017 Dla dzieckaMiejscaZabawy z dzieckiem  Brak komentarzy

na górze

Od popularnego uzdrowiska dzieli mnie przysłowiowy rzut beretem. Nikogo zatem nie dziwi, ze gdy tylko dopisuje pogoda jedziemy z córką do Ciechocinka, by pospacerować w Parku Zdrojowym, wspinamy się na Tężnie, lub zajadamy się pysznymi lodami o smaku karmelu z prawdziwą solą.

Jednakże wspomniany kurort skrywa również atrakcje, które stworzono z myślą o osobach, pragnących aktywnie spędzić czas.

Doskonałym przykładem powyższego stwierdzenia jest Ośrodek Sportu i Rekreacji, na terenie którego mieści się Skate Park.

Odkąd Nadia dostała ode mnie rolki, sukcesywnie szukałyśmy idealnego i bezpiecznego miejsca. Zobaczcie, czy opłaca nam się przyjeżdżać w tym celu do Ciechocinka.

hala sportowa

Widoczną na zdjęciu Halę Sportową wybudowano przy ulicy Lipnowskiej. W środku znajdziecie siłownię, bezpłatną łazienkę. Za wspomnianym obiektem ulokowano boiska do futsalu, piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki. Dla widzów zaś wybudowano trybuny.

atrakcje OSiR Ciechocinek

Obiekt czynny jest przez cały tydzień, jednakże zwróćcie uwagę, że w głównej mierze korzystają z niego uczniowie oraz kluby sportowe. Pozostali chętni mogą przebywać na terenie w godzinach wieczornych lub popołudniowych.

O ile dorośli muszą uiścić opłatę za wynajem poszczególnych atrakcji, tak dzieci oraz młodzież (uczęszczające do szkół i przedszkoli prowadzonych przez gminę, oraz zamieszkałych na terenie gminy) korzystają z nich nieodpłatnie.

plac

Nadia uwielbia jazdę na rolkach. Najpierw śmigała na wrotkach, ale szybko zamieniła je na bardziej ekstremalną wersję. Ubrana w dostępne na rynku ochraniacze, bez obaw mknie po widocznym na zdjęciu placu.

Nadia na placu

jazda na rolkach

Podczas uwieczniania popisów mojej córki, udało nam się trafić na opustoszały plac. Zazwyczaj przebywa na nim więcej dzieci oraz młodzieży. Nastoletni chłopcy prezentują wówczas swoje umiejętności, wykorzystując w tym celu deskorolki oraz rowery.

przeszkody

na górze

jazda

Mimo iż teren nie jest zbyt duży, w tym samym czasie z opisanych atrakcji może korzystać kilkanaście osób, co przecież ma ogromne znaczenie. Skate Park jest dostosowany zarówno do amatorów, stawiających przysłowiowe pierwsze kroki w wymienionych dziedzinach sportu, jak i profesjonalistów.

Podoba mi się to, że park położony jest na uboczu, z dala od centrum i ruchliwych ulic i jest ogrodzony.  Na jego terenie obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu (co mnie ogromnie cieszy, gdyż widok okolicznych pijaczków skutecznie zniechęca do przebywania w podobnych miejscach) oraz wyprowadzania psów.  Ponadto przed Halą znajduje się wygodny i bezpłatny parking.

Naduś

poręcz

poręcz 2

Podoba mi się koncepcja spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Nie twierdzę, że dyscyplina, którą wybrała Nadia jest w 100% bezpieczna, aczkolwiek widzę, że moje dziecko czerpie sporo radości z jazdy na rolkach, a opisywany teren umożliwia jej przeróżne ,,akrobacje” oraz badanie progu wytrzymałości, oporu, strachu przed porażką i upadkiem.

Młoda chętnie demonstruje zdobyte umiejętności, próbuje nowych rzeczy, naśladuje inne dzieci i sukcesywnie podnosi sobie poprzeczkę.

Cieszę się, że w okolicy znalazłyśmy teren wręcz idealny do uprawiania wspomnianego sportu.

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>