Ulepimy dziś bałwana? Samogłoskowe wyzwanie

10 stycznia 2018 Dla dzieckaDodatkiPRZEDSZKOLEZabawy z dzieckiem  Brak komentarzy

Śniegowe kulki, które moi zerówkowicze przenosili z jednej miski do drugiej za pomocą słomki, spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony dzieci, jak i koleżanek o fachu. Postanowiłam przygotować kolejne ćwiczenie, opierające się na sprawdzonym patencie.

Oto Bałwan Benio, któremu należy dolepić śniegowe kulki z samogłoską Y.

Gotowe do pobrania materiały znajdują się w dalszej części wpisu.

Zapraszam :)

Bałwan

 

Pozostajemy w klimacie najmroźniejszej pory roku. Ponieważ moi podopieczni aktualnie poznają kolejne elementy alfabetu, postanowiłam upiec kilka (przysłowiowych) pieczeni na jednym ogniu i popełniłam taką oto kartę pracy.

yyyyy

W pierwszej kolejności zmajstrowałam bałwana. Następnie zajęłam się śniegowymi kulkami.

Moi zerówkowicze podczas ostatnich zajęć zaznajomili się z samogłoską Y. Zależało mi na utrwaleniu wspomnianej litery w sposób, który zwróci uwagę nawet największych malkontentów ;) Wy oczywiście, możecie w jej miejsce wstawić dowolny element alfabetu, albo cyfrę, którą w danym momencie omawiacie.

Najżmudniejsze zajęcie wiązało się z wycięciem i zabezpieczeniem kulek. Czekam na przesyłkę z folią do laminowania i w tak zwanym międzyczasie asekuruję się, używając samoprzylepnej, przezroczystej taśmy. To dobry patent, ale wymaga precyzji. Zawsze staram się przygotować komplet pomocy dydaktycznych, tak by starczyły one dla dwuosobowych zespołów, więc teoretycznie powinnam mieć dość sprawne dłonie :) Teoretycznie…

Aga i Maria

Maria i Aga

Dzieci otrzymały ode mnie bałwana, wycięte kulki oraz słomki. Zadaniem sześciolatków było przenoszenie śniegowych kulek z blatu stołu na dolną część wesołego Benia. Oczywiście, mali spryciarze próbowali pomagać sobie palcami, co rzecz jasna nie wchodziło w rachubę i zostało w mgnieniu oka wychwycone.

Na szczęście miałam w zanadrzu sporą ilość kulek z samogłoską Y, inaczej zabawa skończyłaby się zbyt szybko.

Po kilku rundach zerówkowicze odetchnęli nieco swobodniej ;)

MATERIAŁY DO POBRANIA:

1. Bałwan

2. Śnieżne kule z samogłoską Y

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>