Wracamy!

2 września 2019 Dla dzieckaWczesnoszkolne pomysły na nauke i zabawęZabawy z dzieckiem  Brak komentarzy

Wbrew regule, w tym roku moje dziecko bez żalu stwierdziło, iż nie może doczekać się nowego roku szkolnego. Wyposażona w kilka wariantów wyprawki, Młoda kończy podpisywanie podręczników oraz pakowanie pojemnego plecaka. Wierzy, że zdąży przed pierwszym dzwonkiem.

W wakacje korzystałyśmy z pięknej pogody, przeznaczając wolny czas w głównej mierze na liczne wojaże.

Należało jednak wrócić do rzeczywistości i obowiązków, których mojej trzecioklasistce znacznie przybyło.

Przed nami czas intensywnej nauki, uczestnictwa w wybranych przez Nadię zajęciach dodatkowych oraz kółkach zainteresowań.

Nim jednak ponownie przekroczy próg placówki oświaty, postanowiłyśmy przygotować teczkę z PRZYDASIAMI.

Do czego również i Was gorąco zachęcamy.

przydasie

 Moje dziecko korzysta ze świetlicy praktycznie codziennie w ciągu roku szkolnego. Wynika to głównie z charakteru mojej pracy. Na szczęście Nadia potrafi w odpowiedni sposób spożytkować czas pomiędzy lekcjami, a powrotem do domu.

Nie wiem jeszcze jak w tym semestrze będzie wyglądała opieka nad uczniami, przebywającymi w świetlicy, ze względu na zmianę kadry. Wpadłam na pomysł, by wyposażyć Młodą w teczkę, zawierającą różne gry i zabawy, mające zarówno walor edukacyjny, relaksacyjny, jak i towarzyski.

Jako pierwsze w teczce PRZYDASI znalazły się kultowe plansze STATKÓW, PAŃSTW I MIAST, jak również PLASTER MIODU, MUCHA, WĄŻ WYRAZOWY, ŁAPKI oraz PIŁKARZYKI. Gotowe, zaprojektowane z humorem pomoce dydaktyczne pobrałam ze strony RYSOPISÓW, z której korzystałam, pracując w przedszkolu. Nie zamierzamy jednak poprzestać na wydrukach i wkrótce zaopatrzymy się w kupne, papierowe wersje ich pomysłodawczyni.

Mając na uwadze fakt, iż Nadia mnóstwo czasu spędza z przyjaciółką z klasy- Amelią, wydrukowałam podwójne egzemplarze tak, aby dziewczynki mogły razem uczestniczyć w emocjonujących zabawach. Każdą z plansz zalaminowałam, dzięki czemu posłużą im na dłużej i będą z nich mogły korzystać wielokrotnie.

Przed pierwszym dzwonkiem Nadusia wykonała podsumowanie wakacji oraz wyznaczyła swoje cele na najbliższy rok szkolny. Do tego celu również wykorzystała gotowce z internetu. Myślę, że to świetny sposób na uporządkowanie wspomnień i określenie oczekiwań względem trzeciej klasy.

powrót do szkoły

Życzymy Wam udanego roku szkolnego!

podsumowanie wakacji

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>