Owłosione rajstopy

21 czerwca 2013 Dodatki  21 komentarzy

Miały być obrzydliwe i wzbudzać skrajne emocje. Ich pomysłodawcy przyświecał jednak szczytny cel. Jakby nie wyglądały, jedno jest pewne, nie można przejść obok nich obojętnie.     I chociaż na pierwszy rzut oka nie ma w nich nic, co byłoby dalekie naturze, nie każdemu przypadną do gustu.

Mowa oczywiście o Owłosionych rajstopach, które nie są kolejną fanaberią projektantów mody. Czemu mają służyć? Czy w ogóle istnieje zapotrzebowanie na tego typu produkty?

fot. http://aiminglow.com/

Nie trudno zgadnąć jaki kraj zajmuje pierwsze miejsce wśród twórców kuriozalnych wynalazków. Tym razem nie chodzi jedynie o rozgłos, ale o zwrócenie uwagi na wciąż aktualny i pogłębiający się problem. Nie da się ukryć, iż od wieków płeć piękna była narażona na często nieodwzajemnione zaloty mniej lub bardziej niebezpiecznych absztyfikantów. Na kartach historii zapisało się wiele haniebnych czynów, jakich w stosunku do niewinnych ofiar dopuścili się mężczyźni. Przerażające jest to, że naruszenie cielesnej nietykalności, brutalne gwałty znajdują usprawiedliwienie wśród przedstawicieli odmiennych religii, wyznawców praw, które ,,cywilizowanemu Europejczykowi” wydają się nie tyle niedopuszczalne, co wręcz barbarzyńskie. Jednak  różne oblicza przemocy, jak i zmuszanie kobiet do odbywania stosunków płciowych, nie zdarzają się wyłącznie podczas wojen czy wśród mieszkańców Trzeciego Świata. Poszkodowaną, zranioną, zbrukaną, może stać się każda z nas, bez względu na swoje pochodzenie, wyznanie czy sposób ubierania.

Według bezdusznych znawców obyczajów płeć piękna prowokuje sprawców do przekraczania wszelkich granic poprzez nieskromny wygląd, zbyt frywolne zachowanie, przebywanie w nieodpowiednich miejscach o nieprzyzwoitej porze. Poprzez te absurdalne zarzuty usiłuje się nam ograniczyć wolność i usprawiedliwić zbrodnie gwałcicieli. Jednakże obok coraz liczniejszych organizacji, które wspierają ofiary przemocy, edukują kolejne pokolenia, uświadamiając im jak ważna jest znajomość samoobrony oraz dochodzenie na drodze sądowej sprawiedliwości, pojawiają się ekscentryczni twórcy osobliwych rzeczy. Konstruują, wprowadzają na rynek produkty mające na celu przeciwdziałać niebezpiecznym sytuacjom, lub w bolesny sposób ukarać sprawców haniebnego czynu.

Z myślą o paniach, które na co dzień zmagają się z natrętami, którzy usiłują naruszyć intymność swych koleżanek, sąsiadek, bliższych czy też dalszych znajomych, powstały rajstopy zwane również antygwałtami. Ich komiczny i dość odpychający wygląd ma zniechęcić lubieżnych adoratorów, szefów, usiłujących seksualnie wykorzystać swe pracownice, wszelakich zboczeńców, czających się w zakamarkach metra, dworców, parków czy w bramach ulic.

Produkt łudząco przypomina bujne, męskie owłosienie. Gęste loczki, mają świadczyć nie tyle o higienicznym zaniedbaniu ich właścicielki, co nawet o skłanianiu się ku Matce Naturze. Tym razem widoczna na ich odwrocie metka, głosząca powszechnie znany napis Made in China, ma przestać kojarzyć się z kiczem, tandetą, zagrażającym zdrowiu rzeczom. Czy jednak owłosione rajstopy nie obrócą się przeciwko ich pomysłodawcy? Czy zamiast ochraniać potencjalne ofiary staną się źródłem kpin, albo w najgorszej sytuacji, zadziałają niczym czerwona płachta na byka?

Pół żartem, pół serio

One nie przejmują się z powodu ,,kilku” włosków

fot. http://straightfromthea.com/

fot. http://izismile.com/

fot. http://hairremoval.about.com/

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

21 komentarzy w Owłosione rajstopy

 • Alicja says:

  Czekałam na ten post :D Nie no masakra, to szaleństwo przechodzi już ludzkie pojęcie;]

 • Kaśka says:

  Doprawdy nieapetyczne :P

  • li_lia says:

   ;)

 • manganiana says:

  Może i molestowaniu w pracy to zapobiegnie, ale twórca pewnie ma raczej płytką orientację na temat tego dlaczego gwałciciel gwałci.
  Ofiarami gwałtu nie padają tylko piękne, zadbane kobiety w wyuzdanych (prowokujących?) strojach.
  Częściej niż nam się wydaje ofiarami gwałtu padają zahukane, skromnie ubrane, czasem wręcz zaniedbane panie.
  Gwałciciel nie gwałci bo mu się podoba kobieta. On gwałci, ponieważ fascynuje go sam czyn, a ofiara i jej wygląd schodzą na drugi plan.

  • li_lia says:

   Celna uwaga. Na szczęście nie miałam do czynienia z takim elementem i nie wiem, co mu w głowie siedzi. Ale masz rację. Dziękuje za komentarz.

 • Asia says:

  Były by dobre na prima aprilis ;)

  • li_lia says:

   ALbo na pierwszą randkę, aby sprawdzić delikwenta ;)

 • nikollet85 says:

  to juz lepiej zapuścić własne owłosienie a nie parzyć się w rajtkach :)

  • li_lia says:

   Tylko, jak długo to by trwało?

 • Magda says:

  Koszmar !!!!!!

  • li_lia says:

   Chodzi Ci o wizualna prezentację czy o przeznaczenie rajtek?

 • Andzia6668 says:

  niezłe :D

  • li_lia says:

   takie naturalne ;)

 • hmm jestem pod wrażeniem i brak mi słów

 • Yulia says:

  To ja tutaj walczę z owłosieniem na wszystkie sposoby i te bolesne i te śmierdzące, a tu nowa moda i jeszcze genialna reklama taa załozysz owłosione rajstopy i nikt Ci nie zrobi krzywdy-no to juz jest chore.

  • li_lia says:

   Próbowałaś już wosku na gorąco? Ciekawa jestem jakie daje efekty.

 • Mama Ka says:

  Moje nogi tak wyglądają jak przez 2 tygodnie nie używam depilatora :P

  • li_lia says:

   Jejku, lubisz takie sado-maso? Ja swój wyrzuciłam w siną dal. Zbyt wiele bólu mi sprawiał.

  • Ula K. says:

   Lilia – pierwszy raz zawsze boli a potem już znacznie mniej ;)

 • Antoniana says:

  O rany… mam nadzieję że u nas ich nie będzie nigdy…

 • Kingusia ;) says:

  hahaha, chiałabym zobaczyć na mieście jakieś dziewczyny w takich rajstopach ;)

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>