Płyn do soczewek evo2lution

12 sierpnia 2012 DodatkiKosmetyki  7 komentarzy

Kolejny produkt, który otrzymałam do przetestowania od sklepu Kontaktowe.pl

Sądzicie, że to jest zwykły płyn do soczewek?

Mam nadzieję, że mile się rozczarujecie :)

Wielofunkcyjny płyn evo2lution

pojemność: 360 ml

cena: 21.99zł

gratis: pojemnik na soczewki

 

 Sportowy design butelki przywodzi mi na myśl bidon, który ratuje spragnionych wielokilometrowym maratonem kolarzy. Wkraplacz ułatwia aplikację płynu do pojemniczków na soczewki. Estetycznie zaprojektowane opakowanie nie przytłacza informacjami, reklamowymi hasłami ani zbędnymi obrazkami. Centralne miejsce etykiety zajmuje kropelka wody, będąca jednocześnie cząsteczką powietrza.Ale o romansie płynu z tlenem wspomnę nieco później.

To, co jest warte podkreślenia to stosunek ceny do pojemności butelki. Za niecałe 22zł mamy aż 360ml płynu. Dotąd nie miałam przyjemności obcowania z podobnym produktem dostępnym w tak korzystnej kwocie.

Ponadto nie mam żadnych zastrzeżeń, co do jakości płynu. Soczewki władam do pojemniczka zawsze po wieczornej toalecie i tam sobie odpoczywają, zanurzone w płynie do samego rana. Tymczasem, jak obiecuje etykietka, wystarczą już 4 godziny, aby moje drugie źrenice mogły się solidnie zregenerować.

Chociaż producent zaleca, by po kilkugodzinnym ,,leżakowaniu” soczewki dodatkowo oczyścić w sposób mechaniczny (pocierając nawilżoną soczewkę opuszką palca) w moim przypadku okazało się to zbyteczne. Płyn evo2lution dokładnie pozbawił soczewek wszelkich zabrudzeń. Po nocy w pojemniczku czasem widać pływające paproszki i osady białkowe. Przekłada się to na jakość widzenia- soczewki stały się bardziej przejrzyste, nawilżone.Moje oczy wyraźnie to czują.

Bezwonny płyn ma idealną, klarowną konsystencję, ponadto nie uczula, nie wywołuje żadnych podrażnień, nie pogarsza komfortu widzenia, doskonale współgra z moimi miękkimi soczewkami ni uszkadzając ich. Mimo, że jego działanie jest bardzo silne jednocześnie daje mi on poczucie bezpieczeństwa i pewności, że moim oczom, soczewkom nie stanie się krzywda.  Dzięki aseptycznym właściwościom soczewki są sterylnie czyste, pozbawione bakterii.

Nawet po bardzo długim dniu, po przebywaniu w miejscach, w których narażona jestem na zanieczyszczenia powietrza, na dym papierosowy, podczas przejażdżki rowerem po piaszczystych drogach nie czuję zmęczenia soczewkami, które przez cały ten czas utrzymują odpowiedni poziom nawilżenia.

Przy codziennym stosowaniu przez jedną osobę butelka o pojemności 360ml starczy na ok. 1,5 miesiąca. Ważne jest, by dwa razy nie czyścić w tej samej dawce płynu soczewek. Ponadto produkt należy zużyć w ciągu 3 miesięcy od jego pierwszego użycia.

Skład:

EDTA, HMPC, PHMB 0,0001%, D-Glucitol, Poloamer 407, Chlorek Sodu, Kwas Borowy, Boran Sodu, woda.

Płyn evo2lution:

- usuwa osady białkowe

- czyści soczewki

- płucze

- dezynfekuje

-konserwuje

- nawilża

Wiem, że ideały nie istnieją, ale w tym przypadku ta zasada po prostu odchodzi z podkulonym ogonem. Na obecną chwilę nie znam lepszego płynu do soczewek.

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

7 komentarzy w Płyn do soczewek evo2lution

 • Żaneta says:

  nigdy nienosiłam szkieł więc nie wiem jak to jest :( jednak wiem, że nawilżenie spojówki jest bardzo ważne sama używam sztucznych łez

 • malwa03 says:

  Ooo bardzo przyda mi się ta wiadomość gdyż od niedawna zaczełam nosić soczewki.Nie mołam znaleść dobrego płynu.Bardzo przyda mi się to na przyszłość.Na pewno polecę go koleżankom tak samo jak pani bloga:)Życzę miłego dnia :) Pozdrawiam:)

 • Loriette says:

  wspomnę o tym płynie mojemu bratu ;)

 • natka955 says:

  Ja ostatnio dostałam płyn do soczewek ale z innej firmy, po przepłukaniu soczewki i nałożeniu ją na oko, ono zaczeło mnie piec, tak skończyła się moja historia z płynami do soczewek, a nawet soczewkami :)

  • li_lia says:

   natko, czyżby to był płyn BioTrue?

 • Anna says:

  U nas także ten płyn :) Zapraszamy !

  • li_lia says:

   Aniu, a okulary dostałaś?

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>