A może tak holo?

8 czerwca 2012 Kosmetyki  2 komentarzy

Jedni kolekcjonują najnowsze wydania encyklopedii, inni buty na wysokich obcasach. Ja zaś mam pewną manię, typowo kobiecą, do której dzisiaj chciałabym się przyznać. Mam swoje magiczne pudełko, w którym przechowuje najcenniejsze okazy. Pojemne i całkiem małe buteleczki bardziej i mniej znanych firm cierpliwie czekają na swoją kolej. Lakiery… Są dobre na prawie wszystkie życiowe smutki. Nie rujnują domowego budżetu, można je wszędzie kupić, gama ich kolorów i coraz to nowsze właściwości sprawiają, że w szybki sposób można zmienić swój image, nawet jeśli dotyczy to wyłącznie paznokci.

Zobaczyłam go niedbale zapoznając się z zawartością drogeryjnego pojemnika. Wyraźnie odstawał od mało atrakcyjnej konkurencji. Patrzyłam jak smugi sztucznego światła odbijają się od jego drobinek, sprawiając, że z każdą chwilą stawał się dla mnie coraz bardziej atrakcyjny. Mimowolnie pozwoliłam swojej dłoni zbliżyć się w jego kierunku. Zdążyłam zapytać ekspedientkę o cenę i już wiedziałam, że odejdę od kasy uboższa o niecałe 7zł, ale za to szczęśliwa, gdyż szybkie zakupowe łowy zakończyły się sukcesem.

 

Czy faktycznie lakier Flormar zasługuje na zachwyt i uznanie?

 

Lakier do paznokci Flormar, dystrybutor Silver

Kolor 392

Cena: 6,99zł

 

 

Zawartość dużej (13ml), aczkolwiek wygodnej buteleczki chroni stożkowata nakrętka z ergonomicznym obustronnym ścięciem. Bez problemu pomalujemy sobie paznokcie nawet śliską od kremu dłonią. Na opakowaniu widnieje symbol otwartego słoiczka, który informuje nas, że produkt zachowa swoje właściwości do 18 miesięcy od jego pierwszego użycia.  Mam go co najmniej pół roku i nadal mogę się cieszyć jego odpowiednią konsystencją, która nie jest zbyt lejąca ani za gęsta.

Ogromną zaletą tego produktu jest piękny efekt zwany holo. Kolorem bazowym lakieru jest jasne, czyste srebro. Zatopione w produkcie drobinki idealnie współgrają z jego podstawową barwą. Lakier cudownie prezentuje się w naturalnym oraz sztucznym świetle, zachwycając swoją wielowymiarowością.

Ponadto idealnie rozprowadza się na paznokciowej płytce, nie tworzy smug, nie rozwarstwia się. Już jedno malowanie daje satysfakcjonujący, choć delikatny efekt. Prawdziwy szał otrzymamy przy dwukrotnym pokryciu. Warto wspomnieć, że czas zasychania lakieru na paznokciach jest błyskawiczny i nie wymaga użycia sprayu przyśpieszającego ten efekt.

 

Lakier zachwyca swym wyglądem przez kilka godzin, do pierwszego porządnego mycia (kąpiel, prysznic). Szybko bowiem ściera się z końcówek paznokci, a następnie odpryskuje i schodzi płatami. Do jego usunięcia nie jest mi potrzebny nawet zmywacz. Wystarczy oderwać lakier, który zachowuje się niczym pozbawione gruntu naklejki. Nie pomoże utwardzacz lakieru, dodatkowa warstwa bezbarwnego przedłużacza życia produktu.

 

Czy warto go mieć chociażby dla tych kilku godzin, po to tylko, by co jakiś czas z zachwytem spoglądać na dłonie, które już nie potrzebują dodatkowej oprawy w formie biżuterii? Jeśli męczy Was ta sama (lakiero)mania odpowiedź jest prosta- oczywiście. Mimo iż produkt ten jest dobry dla osób, które nie muszą w domu wykonywać żadnych czynności związanych z gotowaniem, praniem, sprzątaniem i mogą sobie pozwolić na to, by leżeć i pachnieć, my, ,,żony domowe”  też zasługujemy na to, by ekscytować się nawet przez chwilę takim cacuszkiem.

Zalety:

-ogromny wybór kolorów

- pojemna buteleczka

- długa zdatność do używania

- dobre krycie

- idealna konsystencja

-łatwe malowanie bez smug, zacieków, rozwarstwiania się lakieru

- brak toluenu oraz DBP

- przystępna cena

Wady:

- trwałość

Bogatą paletę kolorów znajdziecie na stronie producenta.

http://flormar.com.pl/lakiery/

http://flormar.com.pl/lakiery/

 

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

2 komentarzy w A może tak holo?

  • Zusska says:

    Chyba nie warto, bo kto chce, zeby lakier odpadł w połowie imprezy.
    A szkoda, bo efekt, jaki daje, jest bardzo ładny

  • li_lia says:

    Myślę, że lakieromaniaczki i tak muszą go mieć w swoich zbiorach ;) To silniejsze od rozsądku :)

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>