It starts with us

29 listopada 2022 Książka  Brak komentarzy

It starts with us to zdecydowanie moja druga najlepsza historia, która wyszła spod pióra Colleen Hoover. Pierwszą część perypetii Lily i Atlasa przeczytałam ponad 5 lat temu i żałuję, że nie zapisałam sobie przemyśleń, związanych z lekturą. Motywuje mnie to jednak do odświeżenia losów wspomnianych postaci.

 It starts with us

Gdyby nie nieustanne prośby fanów, IT ends with us nie doczekałoby się kontynuacji. To właśnie dzięki wstawiennictwu wiernych czytelników, autorka postanowiła obdarzyć kolejną szansą restauratora i właścicielkę kwiaciarni.

 

Prawdziwi bohaterowie nie potrzebują przebrania, supermocy ani peleryny. Niektórym wystarczy drewniana deska, garść świeżych ziół, sprawne dłonie i wrażliwe podniebienie.

Oto Mężczyzna, który walczy o szczęście, dobro i bezpieczeństwo swojej kobiety, ponieważ wierzy, że jest tego warta. Nie unosi się pychą, nie wykorzystuje wspólnej przeszłości, jako kluczowego argumentu. Gasi pożary niepotrzebnych emocji byłego męża Lily. Jest prawdziwą podporą dla doświadczonej przez życie młodej matki. Kocha ją i akceptuje bezwarunkowo, postrzegając niespełna roczną Emerson, jak potencjalną córkę, pragnąc wychować dziewczynkę na dobrego człowieka.

 

Jednak ta historia nie opiera się wyłącznie na odbudowanej relacji Atlasa i Lily, na ponownej walce z przemocowym ekspartnerem, zazdrosnym o związek byłej żony i nieprzygotowanym na to, by podzielić się opieką nad Emerson.

Hoover dodała jeszcze jednego, bardzo istotnego bohatera, który wywróci życie Atlasa do góry nogami.

 

Jak przyjemnie się czyta o tak dojrzałej miłości, o uczuciu pozbawionym fajerwerków szczeniackiego zauroczenia. Jak kojąco na zmysły działa tekst, opierający się na pozbawionym egoistycznych pobudek szczęściu. I chociaż IT starts with us nie jest pozbawione wzruszających i trudnych momentów, chwil rozczarowania i niebezpiecznych zdarzeń, to wciąż opowieść o tym, że po burzy wychodzi słońce, że dobrzy ludzie odnajdą się nawet po wielu latach, ponieważ zasługują na drugą szansę.

It starts with us

Colleen Hoover

Przekład: Aleksandra Żak

Kraków 2022

Wydawnictwo Otwarte

Półka: książka pochodzi z mojej prywatnej biblioteki

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>