Królestwo ciała i ognia

14 września 2022 Książka  Brak komentarzy

 

Królestwo ciała I ognia

 

 

Lektura Krwi i Popiołu pozostawiła po sobie ogromny niedosyt. Kiedy zdążyłam zapałać sympatią do głównej bohaterki i wciągnąć się w wir niesamowitych wydarzeń, historia została przerwana w najciekawszym momencie.

Nie przypuszczałam, że drugi tom perypetii Poppy i Księcia Da’Neera nie tylko utrzyma wysoki poziom, skutecznie podtrzymując moje zainteresowanie, co wręcz rozłoży na łopatki moje serce.

Królestwo Ciała i Ognia obfituje w nagłe zwroty akcji. Dynamika zmieniających się jak w kalejdoskopie sytuacji sprawia, że licząca ponad 600 stron książka, skutecznie odseparowuje czytelnika od rzeczywistości.

Barwne opisy coraz bardziej zawiłej i dojrzalszej relacji Panny i Mrocznego, szczegółowa analiza psychiki kluczowych postaci, ich niezliczone rozterki, moralne dylematy oraz brawurowo nakreślone tło (społeczne, historyczne, a także przyrodnicze) stanowią solidne fundamenty literackiego bestsellera.

Ta historia, której szczegółów nie będę Wam zdradzać, angażuje czytelnika, któremu udzielają się emocje bohaterów.

Pikantne sceny, przesączone zmysłowym erotyzmem, przywołują rumieńce, rozpalają zmysły. Seks, opisany przez Jennifer L. Armentrout, od tandetnych, komercyjnych pornografomańskich wypocin odróżnia finezja. Nie każdy potrafi tak elokwentnie i jednocześnie dosadnie, ale nie prostacko, pisać o intymności.

 

To zdecydowanie moja ulubiona seria. Autorka, która jak wynika z jej biogramu, na skutek choroby traci wzrok, tworzy z pasją, całkowicie angażując się w proces powstawania monumentalnego eposu. Walka wiary, tradycji, żądzy władzy, lojalności, kłamstwa, obłudy z namiętnością, do której stają bogowie, śmiertelnicy, wampiry, wilkołaki oraz inne fantastyczne stworzenia nie skończy się wraz z ostatnim zdaniem. Możemy liczyć na dalszy ciąg historii.

Jednak kolejny raz zostaniemy pozostawieni z poczuciem niezaspokojonego głodu wiedzy…

Po lekturze Królestwa Ciała i Ognia w umyśle niespokojnie przewija się pewna myśl, zagwozdka: Jak teraz żyć, jak funkcjonować w świecie pozbawionym magii, wolnym od charyzmatycznych bohaterów, odważnych czynów, wyśnionych krain, gdy proza codzienności jest tak bardzo rozczarowująca i daleka od marzeń?

Królestwo ciała i Ognia

( A Kingdom of Flesh and Fire)

Jennifer L. Armentrout

Przykład Jerzy Malinowski

Warszawa 2022

YOU&YA

Półka książka pochodzi z mojej prywatnej biblioteki

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>