Nasz chłopak

27 lutego 2022 Książka  Brak komentarzy

Nasz chłopak Daniel Magariel

Męska proza. Brutalnie szczera. Dosadna w przekazie. Pozbawiona poetyckich wzlotów, zawoalowanych opisów, złudzeń i niedomówień. Trudna do przełknięcia, kiedy żyje się w świecie wśród dobrych ludzi, których spotykają głównie pozytywne rzeczy.

Psychicznie wykańczająca. Pozostawia po sobie trwały ślad w postaci bezgranicznego smutku.

 

Agresywny, uzależniony głównie od narkotyków ojciec, w nieuczciwy, podstępny, wręcz podły sposób przejmuje opiekę nad nastoletnimi synami. Z ich matką łączy go chora, nienormalna relacja, która zaburza rozwój dzieci.

Codzienne życie chłopców przypomina walkę o przetrwanie. Emocjonalny szantaż, przemoc werbalna i fizyczna, bunt, trudne wybory, głód, konflikt lojalności, brak wzorców do naśladowania.

Jak można przekształcić się z dziecka w dorosłą osobę, egzystując w takich warunkach? Jak można nie zatracić niewinności, będąc nieustannie narażonym na pokusy?

Siła braterskiej miłości. Beznadziejne, nieodpowiedzialne, okrutne, mające moc niszczenia rodzicielstwo. Odgrzewane małżeństwo, związek,w którym każdy jest ofiarą umysłu, serca, marzeń i obietnic.

 

Niektórzy nie powinni dalej przekazywać swoich genów. Takim jednostkom kategorycznie należałoby wybić z głowy plany, dotyczące założenia rodziny.

 

Mocny debiut. Długo nie mogłam się po tej historii pozbierać.

Nasz chłopak

(One of the boys)

Daniel Magariel

Przekład: Dobromiła Jankowska

Wydawnictwo Pauza

Warszawa 2018

Półka: książka pochodzi z mojej prywatnej biblioteki

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>