Polak Potrafi. Wspieramy ciekawe inicjatywy

21 lutego 2014 KsiążkaMiejsca  3 komentarzy

Nazywa się Getner, Jacek Getner i w jednym zdaniu nie można opisać całokształtu jego działalności. Kimkolwiek by nie był, czegokolwiek by nie dokonał jedno jest pewne- pisanie sprawia mu ogromną przyjemność.

Jego książki kilkukrotnie pojawiły się na moim blogu, on zaś nie ograniczył się wyłącznie do przesłania kilku recenzenckich egzemplarzy, dbał o to, bym na bieżąco śledziła informacje o kolejnych publikacjach oraz ciekawych inicjatywach, których był pomysłodawcą.

Nie mogłabym przejść obojętnie obok ostatniego maila, zawierającego informację o najnowszym przedsięwzięciu, w którym to nie Jacek Getner, a czytelnicy oraz ci, którzy od książek stronią, odegrają główną rolę.

Na czym polega istota projektu Polak potrafi (Bliżej Czytelnika) i dlaczego warto wesprzeć ten szczytny cel?

 

Czytanie męczy, jest stratą czasu. Ceny książek, zawyżone przez wydawnictwa oraz nałożony przez polskie państwo podatek, skutecznie zniechęcają do zakupów. W bibliotekach śmierdzi wilgocią. Kurz zbierający się na półkach i woluminach wywołuje alergiczny katar. Autorzy powielają sprawdzone schematy, większość z nich to zapatrzeni w siebie grafomani. Wyczerpano już wszystkie tematy. Nic nowego nie da się już wymyślić. Jest tyle innych, ciekawszych, łatwiejszych sposobów na spędzanie wolnego czasu, że prawdziwą zbrodnią wobec duszy, ciała i portfela byłoby inwestowanie w nowości wydawnicze oraz lektury, o których słyszy się dużo lub wcale…

Szczerze współczuję, jeśli zgadzacie się z powyższymi stwierdzeniami. Jakże ubogie jest życie człowieka, który gardzi książkami. Żadne szmatławce, zarówno w wersji papierowej lub wirtualnej, nie zastąpią szelestu kartek oraz linijek, drobno zapisanych czarną czcionką. Kto czyta ten żyje podwójnie, zarówno w tej namacalnej rzeczywistości, jak i w świecie marzeń, w którym wszystko jest możliwe.

Jeżeli lektury, będące przedmiotem moich recenzji, nie zdołały utwierdzić Was w przekonaniu, iż słowo pisane posiada wielką moc, rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę, wzbogaca indywidualny zasób wyrazów, na pewno uczynią to warsztaty przeprowadzone przez Jacka Getnera. Pisarz, scenarzysta, człowiek biegle władający klawiaturą postanowił odwiedzić 25 polskich miast (miejscowości), w których dostęp do ośrodków kultury jest ograniczony. Ich mieszkańcy nie należą wcale do osób stroniących od teatru, sztuki czy dobrych książek. Odczuwają ,,kulturalny głód”, chcą obcować z literaturą i artystycznymi dziełami, których autorzy za pomocą różnych środków przekazu, poruszają ważne kwestie.

Niezmiernie rzadko zdarza się, by jakiś twórca dążył do spotkania ze swymi fanami, nie licząc przy okazji na honorarium. Coraz częściej charytatywne akcje traktowane są jako sposób promocji gwiazd i celebrytów, sprawdzony patent na zaistnienie w mediach. Getnerowi przyświeca inny cel, niemający nic wspólnego z komercją, z żądzą łatwo zarobionego pieniądza. Korzystając z możliwości, jakie zapewnia program Polak potrafi, autor detektywistycznej serii o swoim imienniku- Jacku Przypadku- zbiera fundusze na ,,kulturalną pielgrzymkę” , której docelowe miejsce stanowią biblioteki.

Jeśli chcecie wesprzeć Jacka Getnera, przyczynić się do czytelniczego sukcesu, koniecznie zajrzyjcie na stronę wspomnianej akcji. Nie posiadając żadnych funduszy możecie wesprzeć inicjatora przedsięwzięcia, udostępniając podane wcześniej informacje na swoich fanpejdżach, blogach itp.

KLIK

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

3 komentarzy w Polak Potrafi. Wspieramy ciekawe inicjatywy

  • weronika says:

    nie znałam tej inicjatywy. Dobrze jest się dowiedzieć. Pozdrawiam!

  • Kruszynka says:

    Słyszałam o tej akcji, super pomysł, żeby jeździć.

  • Kiti says:

    Naprawdę warta uwagi akcja!

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>