Zapowiedź nowości wydawniczej

12 stycznia 2014 Książka  12 komentarzy

Obowiązkową lekturę każdego książkowego recenzenta stanowią zapowiedzi wydawniczych nowości. Te krótkie informacje, mające przybliżyć czytelnikowi zarys fabuły, w znacznym stopniu przyczyniają się do wzrostu zainteresowania danym egzemplarzem. Zanim w sieci pojawią się pierwsze opinie, nim na półkach księgarni ustawione zostaną pachnące drukarską farbą woluminy, jedyną podpowiedzią dla niezdecydowanego nabywcy książek okazują się  wspomniane ogłoszenia. I chociaż wyznacznikiem jakości lektury może być znane nazwisko, autor, którego twórczość znamy od podszewki lub logo wydawnictwa, promującego wyłącznie bestsellery, niekiedy naszą uwagę przykuwa niezwykła okładka, chwytliwy tytuł, albo kilka przekonujących zdań.

Czy druga część opowieści o córce łowców demonów szturmem wkradnie się na szczyty list książkowych przebojów?

 

Z twórczością Danieli Sacerdoti nie miałam dotąd do czynienia. Obcy jest mi styl autorki, jej sposób kreowania rzeczywistości. Nie wypowiem się również na temat bohaterów, których powołała do życia. Mogę Wam zdradzić, że ostatniego dnia stycznia ukaże się druga księga, wchodząca w skład trylogii opowiadającej o losach Sary Midnight.

Stojąca na progu dojrzałości dziewczyna, osierocona przez parających się niebezpieczną profesją rodziców, skazana została na życie, w którym aż roi się od mrożących krew w żyłach zdarzeń. Na szczęście nastolatka nie została rzucona na pastwę okrutnego losu, samotnie zmagając się z demonami. Razem z nią do walki z mrocznymi istotami stanął intrygujący młodzieniec. I chociaż z początku podawał się za kuzyna Sary, jego prawdziwe oblicze skrywało pewną tajemnicę.

Dwójce bohaterów udało się stoczyć niejedną potyczkę z żądnym zemsty wrogiem oraz odnaleźć posiadłość, która być może skrywa odpowiedzi na nurtujące dziewczynę pytania. Czy imponujący dom okaże się przysłowiową bezpieczną przystanią dla dwójki wędrowców-wojowników? Kto tak naprawdę zagraża córce łowców demonów? Czy rodzinne dziedzictwo sprowadzi na Sarę wyłącznie cierpienie? Kogo za wszelką cenę pragnie unicestwić główna kobieca postać?

Jeśli jesteście ciekawi zakończenia Przypływu, mieliście okazję zapoznać się z Wizjami i z niecierpliwością oczekujecie dalszego ciągu historii lub dopiero dowiedzieliście się o istnieniu trylogii autorstwa Danieli Sacerdoti, zajrzyjcie na stronę Dreams Wydawnictwa. Premierę Przypływu przewidziano na 31 stycznia 2014r.

Przypływ

Autor: Daniela Sacerdoti

Tłumaczenie: Krzysztof Mazurek

Ilość stron: 392

Oprawa: miękka + skrzydełka

ISBN: 978-83-63579-39-5

Format: 140 x 205

Data wydania: 31 stycznia 2014 r.

 • Powyższa informacja ukazała się w ramach współpracy z Wydawnictwem Dreams i wynika z faktu dołączenia do grupy jego Oficjalnych Recenzentów.

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

12 komentarzy w Zapowiedź nowości wydawniczej

 • cyrysia says:

  Nie znam tej serii, ale ogromnie mnie zaciekawiłaś i chyba rozejrzę się za pierwszym jej tomem, skoro drugi już ukaże się niebawem, dzięki czemu nie będe musiała w razie czego czekać zbyt długo na kontynuacje.

  • li_lia says:

   To jest dobra myśl. Lubię kiedy od premiery pierwszego tomu do jego kontynuacji nie mija zbyt wiele czasu.

 • Yllla says:

  Ja niestety pierwszej części nie czytałam, czy przeczytam Przypływ, Jeszcze się nie zdecydowałam, bo trochę mi czasu brakuje na to by czytać teraz obie części. A Ty planujesz przeczytać trylogię?

  • li_lia says:

   Nie Kochana, teraz nie dałabym rady. Zbyt dużo książkowych zobowiązań wyklucza lekturę tak obszernych tekstów.

 • Kruszynka says:

  Mnie Wizje nie zachwyciły, więc po Przypływ też nie sięgnę.

  • li_lia says:

   Ja również się na nie nie zdecyduję.

 • Kiti says:

  Niestety, ale 1 część zupełnie mi się nie podobała, więc nie mam ochoty na więcej.

  • li_lia says:

   Czytałam wiele negatywnych recenzji. Jednakże nie chcę jej osądzać.

 • Ada says:

  Książki regularnie z rodzinką czytamy i wielką frajdę z tego mamy

  • li_lia says:

   A które należą do Twoich ulubionych, Ado?

 • nikollet85 says:

  w ogóle nie znam…

  • li_lia says:

   Może nadszedł czas, aby to zmienić?

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>