Miseczka MAM

22 lutego 2012 Kuchnia  6 komentarzy

Miseczka

MAM Baby’s Bowl 

 

 

 

SKLEP

 

Dla dzieci powyżej 6 miesiąca, cena 26.50zł

 

Dotąd nie spotkałam się z naczyniem o tak fikuśnym kształcie.

Wszelkie miseczki, które posiada moje dziecko charakteryzują się kolorowymi rysunkami, zachęcającymi do szybkiego spożywania posiłków. Wiecie ile radości może sprawić uśmiechająca się na dnie miseczki do Maluszka buzia ulubionego bohatera, którą stopniowo odkrywa zjadając dana potrawę?

 

Kiedy otrzymałam do przetestowania produkt firmy MAM przede wszystkim zaskoczył mnie jego design. Zanim opiszę czy sprawdził się w praktyce, chciałabym zapoznać Was dokładniej z cechami tego naczynia.

Zestaw składa się z 3 elementów:

- przezroczystej miseczki, która charakteryzuje się wcięciem nadającym jej kształt toruńskiego piernika

- pokrywki, która pomaga utrzymać higienę naczynia oraz zabezpieczyć posiłek przed wylaniem

- gumowej nakładki, pełniącej funkcję podstawki, łatwo ją zamontować i wyczyścić.

 

 

Oprócz nietypowego wyglądu również wnętrze miseczki kryje niespotykane rozwiązanie. Producent naczynia poszerzył dno, umieszczając w jednym z boków miseczki coś przypominającego rynienkę.  O ile patent ten przydaje się jeśli nie chcemy łączyć składników dania- na przykład znajdujących się na miseczce warzyw z mięskiem, tak też jest zupełnie niepotrzebny w przypadku, gdy miseczka wypełniona jest tylko kaszką.

Z początku nawet mnie to drażniło, że muszę łyżeczką wydłubywać jedzenie z zakamarków naczynia.

Podoba mi się to, że miseczka posiada  wyraźnie zaznaczony rant, który jest dla mnie miarką. Pokazuje mi dokąd mogę napełnić miseczkę, by przy przenoszeniu naczynia jej płynna zawartość nie wylała się.

 

Nie mogłam się przyzwyczaić do tego, że miseczka wydaje się być bardzo płaska i ilość kaszki, którą podaję córce będzie w ten sposób niewystarczająca. Dopiero, gdy zmierzyłam pojemność, przekonałam się, że do wyznaczonej granicy zmieści się spokojnie 200ml płynu.

Chwalę producenta za to, że kształt naczynia ułatwia mi jego przenoszenie. Ogromnym plusem jest zastosowanie gumowej podstawki, dzięki której miseczka nie ślizga się po stole i wcale nie jest tak łatwo ją  przewrócić. Chociaż na początku wydawało mi się, że ten dodatek jest zbędną fanaberią, podczas użytkowania doceniłam jego obecność.

Miseczka jest spora, co sprawdza się w przypadku głodomora. W podróżnej torbie zajmuje trochę miejsca.

Dołączona pokrywka jest dodatkowym atutem produktu.

Zapewne nie kupiłabym tej miseczki, gdybym na własnej skórze nie przekonała się o jej przeważających zaletach.

Ciekawy i przydatny gadżet.

 

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

6 komentarzy w Miseczka MAM

 • Justyna says:

  Super opis, zachęca do zakupu no i oczywiscie do spróbowania :)

 • tabasko says:

  ta gumowa podstawka jest rzeczywiście świetnym dodatkiem do miseczki!

 • malwa says:

  bardzo fajnie to wszystko napisalas. nie znalazlam miseczki o takim ksztalcie, ale znalazlam okragla.dzieki :)

 • Loriette says:

  A czy miałaś może do czynienia z miseczką, z której podobno jedzenie nie wypada ? Czeka taka na mojego chrześniaczka jednak jest jeszcze trochę za mały do jej użytkowania. Ciekawa jestem czy użwanie tej miseczki sprawdza się w praktyce. O znalazłam link http://www.mamagama.pl/miska-niewysypka-gyro-bowl.html

  • li_lia says:

   Loriette- Kochana zobacz na pierwszą fotkę, jak ten dzidziuś chwyta w łapki miskę. Cała jej zawartość ląduje później na podłodze. Pic na wodę ;)

 • Loriette says:

  tak by się wydawało, ale zobacz tu http://www.youtube.com/watch?v=GH73BJ7XHTE :)

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>