Motoarena Toruń- Koncert Radia Zet Gold

29 lipca 2014 MiejscaMuzyka  3 komentarzy

Spontaniczny wyjazd do Piernikowa z początku miał ograniczyć się do wizyty w jednym z marketów budowlanych. Zamiast skupić się na wyborze tapet, płytek, farb zwróciliśmy uwagę na ogromny afisz, informujący o letniej trasie koncertowej Radia Zet Gold. Spragnieni rozrywki, mimo niemiłosiernego skwaru, stanęliśmy w kolejce do miejsca, będącego chlubą torunian. Tym razem Motoarena nie gościła jedynie fanów żużla, a amatorów dobrej muzyki. Jakimś cudem udało nam się znaleźć w niedalekiej odległości od sceny, by razem z ponad dwunastoma tysiącami uczestników koncertu dać się ponieść emocjom, klaskać, śpiewać i skandować imiona swoich ulubieńców.

DSC_0037

W ostatnią niedzielę lipca znaleźliśmy się w centrum zainteresowania lokalnych mediów. Na muzyczne wydarzenie do miasta Kopernika przybyła bowiem nie tylko śmietanka fotoreporterów, ale również publiczna telewizja. I chociaż koncert rozpoczął się tuż po godzinie 20.00, publika zabawiana była przez gwiazdy oraz prowadzących na długo przed wspomnianą godziną. O dobry nastrój widowni zadbał Kamil Nosel, który w pewnym momencie uległ rozpowszechnionej modzie na tak zwany SPLASH i typując kolejną osobę, mającą wziąć udział w mokrej zabawie, wylał na siebie kubeł zimnej wody. Część właściwą wydarzenia poprowadziła para- piosenkarka Marika oraz dyrektor naczelny Radia Zet- Rafał Olejniczak.

DSC_0069

DSC_0051

W przerwie transmisyjnej (koncert można było obejrzeć na żywo w TVP 2) wytypowani przez naczelnego komika Radia Zet szczęśliwcy uczestniczyli w tematycznych zabawach, nad którymi patronat objęli sponsorzy- Big Star, Zbyszko oraz producent kawy Woseba. Uczestnicy konkursów opuszczali scenę, bogatsi o różne prezenty od wspomnianych marek. Co ważne- do wspólnej zabawy zostały wciągnięte również obecne na Motoarenie osoby, kibicując swoim faworytom.

Do pozostałych atrakcji należało również Serce Kamery. Otóż na telebimach ukazywały się zasiadające na trybunach pary (nie każdy miał takie parcie na to, by znaleźć się w pobliżu gwiazd, jak my, niektórzy woleli spokojnie siedzieć na oddalonych od centrum krzesełkach). Kiedy któraś z nich znalazła się w ,,polu rażenia kamerzysty” należało pocałować partnera, towarzysza, z którym przybyło się na koncert. Namiętne, speszone, pospieszne buziaki komentowali prowadzący koncert.

DSC_0055

DSC_0058

DSC_0061

* Margaret

Jednak tym, na co wszyscy czekali był oczywiście występ gwiazd. Zanim jednak na scenę wkroczyli artyści, mogliśmy posłuchać popularnego utworu, w wykonaniu toruńskiego muzyka oraz obejrzeć pokaz tańca nowoczesnego lokalnej grupy młodych dziewcząt. Ani jedno ani drugie z racji na masę niedociągnięć, nie wywarło na mnie większego wrażenia. Przed nastolatkami daleka droga do sławy.

DSC_0077

Jakże miło było przypomnieć sobie słowa szlagierów, które wieki temu porywały do tańca w trakcie letnich obozów. Któż z Was nie pamięta Makumby? Muszę przyznać, że Big Cyc nadal potrafi zrobić niezłe show i zachęcić tłumy do skandowania swoich tekstów.

DSC_0085

Nie mniejsze emocje wywołała Natalia Szroeder, której towarzyszył Liber. Piosenkarka zachwyciła wokalem oraz nienaganną figurą. Przyjemnie było na nich popatrzeć. Para kilkukrotnie pojawiała się na scenie, racząc nas swoimi przebojami.

DSC_0097

Nie ukrywam, że najbardziej czekałam na Urszulę oraz na Kasię Kowalską. Obie panie pokazały klasę, ujęły serca publiczności.

Doskonale bawiliśmy się również słuchając Arasha oraz Manchester, a także dinozaurów polskiej sceny muzycznej- Kombi. Nie dotrwaliśmy jednak do końca. W okolicach godziny 22.00 Nadzia miała już ewidentnie dość i musieliśmy zwinąć żagle.

Mój pierwszy raz na Motoarenie na pewno zapadnie mi na długo w pamięci. Same muzyczne hity, znani artyści (w tym jedna blogerka modowa) to tylko połowa sukcesu, z jakim zakończył się koncert Radia Zet Gold. Powyższe wrażenie wzmocniła świetna akustyka, przyciągające uwagę świetlne efekty, oraz prowadzący, którzy utrzymywali kontakt z publicznością, raczyli nas udanymi kawałami. Władze miasta zadbały o obstawę w formie sporej liczby ochroniarzy, a także o ,,chodzące punkty informacyjne”. Przed Motoareną na rodziny z dziećmi czekały bezpłatne atrakcje, nad którymi czuwali zainteresowani swoimi obowiązkami opiekunowie. Nadzia skorzystała z malowania ciała, dmuchanej zjeżdżalni, gier oraz wielkiej trampoliny.

Cieszę się ogromnie, że to właśnie do pobliskiego Torunia zawitała wspomniana ekipa i że przez przypadek mogłam uczestniczyć w opisanym wydarzeniu.

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

3 komentarzy w Motoarena Toruń- Koncert Radia Zet Gold

 • Klaudia says:

  I pomyśleć, że jestem z Torunia, a na koncert natknęłam się oglądając TV… Wstyd ! Ale i tak nie mielibyśmy z kim dzieci zostawić. Jak Ci się podobała nasza Motoarena ? Robi wrażenie ? ;)
  Pozdrawiam :)

  • li_lia says:

   Oj robi i to ogromne :) Pozdrawiam Cię serdecznie i mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się w Piernikowie na kawie :)

 • Alicja says:

  Oj poszłabym na taki koncert, szczególnie dla Kasi Kowalskiej :)

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>