1%

1 lutego 2013 Uncategorized  9 komentarzy

Dzisiejszy wpis powstał dzięki Waszej pomocy. To Wy podsunęliście mi temat oraz listę osób, których powinien dotyczyć.

Bohaterką artykułu stała się niepozorna cyfra, która wbrew pozorom posiada wielkie możliwości.

Jeśli w bieżącym roku odwiedzicie urząd skarbowy, celem rozliczenia się z ubiegłorocznego dochodu, albo uczynią to Wasi partnerzy, rodzice, opiekunowie czy znajomi, zachęcam, wręcz namawiam do tego, abyście poświęcili chwilę uwagi i przekazali 1% podatku osobom bądź instytucjom, które naprawdę zasługują na Wasze wsparcie.

Moi Drodzy. Proszę, abyście udostępnili link do tego wpisu na swoich blogach, profilach na Facebooku. Im więcej osób dowie się o akcji przekazywania 1% z podatku na rzecz potrzebujących tym większe szanse, że uda się zebrać pieniążki dla tych, którzy na NAS liczą.

Lubicie pomagać? Czujecie wewnętrzną potrzebę podzielenia się z kimś tym, co sami posiadacie? Nie macie jednak ochoty, czasu, możliwości na czynne działanie? Odkąd ujednolicono przepisy dotyczące przekazywania 1% podatku, jedyne co musicie uczynić to wskazać komu ofiarujecie darowiznę i wyliczyć jej wielkość. Resztą zajmie się urząd skarbowy, który przeleje na konto danej instytucji wybraną kwotę pieniędzy.

Wypełniając deklarację podatkową nie omijajcie rubryk, dzięki którym organizacja, która została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego otrzyma zastrzyk gotówki, niezbędny do uratowania czyjegoś życia, lub polepszenia bytu ludzi i zwierząt.

1% ode mnie, od Ciebie, od Was może urosnąć do sumy, którą potrzebująca osoba bądź istota nie jest w stanie samodzielnie uzbierać.

Jeśli zastanawiacie się czy wspomniany datek powinien zasilić konto schroniska dla zwierząt, organizacji wykupującej stare konie przed ubojem, fundacji wspierającej ubogie, ale niezwykle uzdolnione dzieci, albo przyczyni się do wsparcia osoby dorosłej, skorzystajcie z poniższych podpowiedzi. Oto otwarta lista osób i instytucji, które potrzebują naszego wsparcia.

Mateusz Stach

5 lat

Dziecięce Porażenie Mózgowe

Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
ul.Lotnicza 37,54-154 Wrocław
KRS 0000050135
Nr Konta 45124019941111000024956839
z dopiskiem : darowizna na cele ochrony zdrowia Kuleczka
dotyczy Mateusz Stach

 

Michał Fitas

KRS 0000050135

(Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia)

Z dopiskiem „MAJKEL”

Od urodzenia zmagam się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Od czasów liceum poruszam się na wózku, a mój stan zdrowia wymaga specjalistycznej rehabilitacji oraz sprzętu ortopedycznego. Wszystko to wiąże się z wydatkami, które do tej pory pokrywałem sam.

Mimo niepełnosprawności żyję aktywnie. W szkole średniej byłem dwukrotnym laureatem rządowego programu „Stypendium Prezesa Rady Ministrów”. W czerwcu 2012 roku ukończyłem magisterskie stacjonarne studia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na kierunku Zarządzanie (specjalność Logistyka Menedżerska). Obecnie pełnię rolę Członka Zarządu w Stowarzyszeniu „Klub Kibiców Niepełnosprawnych” – jednej z największej organizacji tego typu w Europie. Ponadto jestem członkiem Wrocławskiej Społecznej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych, gdzie pełnię rolę zastępcy przewodniczącego. Od przedszkola kocham sport, a przede wszystkim piłkę nożną. Za swoją drużyną pokonuje setki kilometrów regularnie jeżdżąc na mecze wyjazdowe. Uwielbiam podróżować, a muzyka to rzecz, bez której nie wyobrażam sobie żadnego dnia. Komunikatywny, pogodny, towarzyski, łatwo nawiązujący kontakty – to doskonały opis mojej osoby oraz powodów posiadania ogromnej ilości znajomych oraz grupki oddanych przyjaciół. To dzięki nim i rodzinie warto walczyć i pokonywać kolejne bariery”.

Zdjęcie pochodzi z profilu Michała z Facebooka

Marek Dylewski

mózgowe porażenie dziecięce, wodogłowie dziecięce

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Bank BPH S.A. (darowizny w ramach zbiórki publicznej)
61 1060 0076 0000 3310 0018 2660

Tytułem:
9803 – Dylewski Marek – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj:
9803 Dylewski Marek

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

link: http://dzieciom.pl/podopieczni/9803

zdjęcie Marka pochodzi ze strony fundacji

Przemek Ciupek

Zachorowałem na bardzo rzadką chorobę STWARDNIENIE ZANIKOWE BOCZNE. Choroba ta uszkadza neurony ruchowe w rdzeniu, prowadzi to z czasem do całkowitego paraliżu ciała i śmierci. Na dzień dzisiejszy mam sparaliżowane kończyny górne i duże problemy z chodzeniem a także problemy z oddychaniem i wymową.
Publikuję tą wiadomość, gdyż pojawiła się nadzieja na leczenie mej choroby w Klinice w Niemczech. Całkowite koszty leczenia i pobytu w klinice przerastają moje możliwości a jest to 10.000 Euro. Dlatego proszę was o pomoc w zbiórce środków na realizację leczenia mojej choroby. Tylko gest waszej szczerości i ofiarności może mi w tym pomóc, a w taki przypadku liczy się każda suma dobrowolnego datku i obojętnie w jakiej walucie. Najłatwiejszą i bezpieczną formą zbiórki pieniędzy będzie możliwość dokonywania wpłat na konto PayPal. Aby móc przesłać pieniądze na konto PayPal wystarczy podać mój adres e-mail: przemyslaw.ciupek@wp.pl. Więcej informacji na : https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/transfer
Jeżeli nie masz konta PayPal zarejestruj się jest to bardzo proste i łatwe a korzystanie z ich usług szybkie i bezpieczne. Będę was informował na bieżąco o ilości zebranych funduszy i przebiegu leczenia w klinice: http://www.3e-centre.com/ .

zdjęcie Przemka pochodzi z Facebooka z jego profilu

 

Fundacja DKMS

 

http://www.dkms.pl/inne/podaruj-jeden-procent/index.html

 

„Dzięki Twojemu wsparciu będziemy w stanie przebadać jeszcze większą liczbę potencjalnych dawców szpiku, a tym samym dać więcej szans na nowe życie Pacjentom na całym świecie!”

Kornelia Sowiło

Zbiórka pieniędzy na rehabilitacje chorej na mózgowe porażenie dziecięce dziewczynki.

 

 

https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-g.ak/hphotos-ak-ash3/66701_390051487755635_1965014116_n.jpg

 

 

 Michał

Zbiórka dla dziecka chorego na zespół Aspergera.

Źródło: https://www.facebook.com/events/410458615694826/

Michał trafił do szpitala po 6 tygodniach od narodzin. Okazało się, że ma wadę wrodzoną układu moczowego, przez co będzie częstym pacjentem oddziału nefrologii. Po jakimś czasie u Miśka wykryto także wzmożone napięcie mięśniowe prawej strony ciała i obniżone lewej. Intensywna rehabilitacja miała pomóc.
Kiedy Michałek skończył 2 latka, mama przeczuwała, że coś jest nie tak. Nie mówił, jak inne dzieci, porozumiewał się piskiem. Nie potrafił skonstruować prostego zdania, w ogóle nie chciał nawiązać kontaktu. Nie interesowały go zabawki, za to bardzo go ciekawiły nietypowe rzeczy, z których mógł „wyczarować” własne zabawki, np. butelka po szamponie.
Chłopiec poszedł do żłobka, później do przedszkola, ze zdrowymi dziećmi. Mama zauważyła, że jej syn odstaje od grupy. Jednak w przedszkolu nikt nie widział problemu, chociaż rysunki Michasia były na poziomie 2-letniego dziecka. Nikt nie spodziewał się, że będzie rysował jak Picasso, ale nie potrafił narysować domu czy pieska, tak jak jego rówieśnicy. Gdy mama zaobserwowała, że Michaś gryzie swoje dłonie, udała się do specjalisty.

Diagnoza – zespół Aspergera – nie została postawiona od razu. Dziesiątki badań, wędrówki po lekarzach i strach przed chorobą dziecka. I pytanie: czy sobie poradzę? Michaś trafił do przedszkola integracyjnego. W międzyczasie rozpoczął intensywną terapię logopedyczną, psychologiczną i pedagogiczną. Chodził również na zajęcia z muzykoterapii oraz zajęcia terapeutyczne wykorzystujące metodę Weroniki Sherborne.
Szkoła okazała się miejscem, w którym Michaś mógł się rozwijać. Chłopiec jest ponadprzeciętnie zdolny, uwielbia się uczyć, a jego konikiem są: fizyka, biologia i chemia. Codziennie przynosi z biblioteki sterty książek, które wnikliwie studiuje. Swoją wiedzą niekiedy zawstydza nauczycielkę. Największym problemem są inne dzieci. Przez swoją chorobę Michał trudno adaptuje się w nowych miejscach. Pojawiły się u niego symptomy agresji i autoagresji.
Michaś uwielbia muzykę – klasycznej może słuchać godzinami, zwłaszcza Mozarta i Czajkowskiego. Cierpi jednak na niedosłuch prawego ucha (ok. 30 dB) i nadwrażliwość słuchową, która powoduje że trudno mu się skupić na lekcjach i nie chce wychodzić na przerwy z klasy.

Zdjęcie chłopca pochodzi z Facebooka

 

Damian

 

Akademia Przyszłości

http://www.kupindeks.pl/news/show/204,przekaz-1-na-akademie-przyszlosci.html

1. POZNAJ DZIECI Z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.
Zobacz z jakimi problemami się mierzą i jakie mają marzenia.

2. WYBIERZ DZIECKO, KTÓREMU POMOŻESZ.
Dzięki Tobie dziecko, które stale słyszy „nie rokujesz”, otrzyma całoroczne wsparcie wolontariusza.

3. KUP INDEKS SUKCESÓW – 500 ZŁOTYCH ZMIENI ŻYCIE KONKRETNEGO DZIECKA.
Możesz kupić INDEKS od razu bądź na raty.”

 

Oliwka Lisewska

 

http://oliwka-lisewska.blogspot.com/p/jak-mozna-pomoc.html

Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy Koszalin dla Oliwki. Dziecka , u którego znaleziono guz w jej klatce piersiowej – guz nazywa się neuroblastoma. „Pomóżmy Oliwce wygrać z rakiem”

 

Kacper Siwarski

 

Weronika Kopczyńska

Apel mamy dziewczynki

,,Zbieramy dla córci na kamizelkę do masażu i drenażu płuc. Po dofinansowaniu przez PFRON (NFZ nie dofinansowuje takiego sprzętu) musimy zapłacić 11 tysięcy zł. Weronika choruje na śmiertelną chorobę-mukowiscydozę. Po za tym w przyszłości czeka ją przeszczep płuc, który na dzień dzisiejszy wynosi 80 tyś. EURO”.

Źródło: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=428642790540790&set=pb.100001852170384.-2207520000.1358664073&type=3&src=http%3A%2F%2Fsphotos-c.ak.fbcdn.net%2Fhphotos-ak-ash4%2F480537_428642790540790_1992512220_n.jpg&size=826%2C428

Hospicjum Opatrzności Bożej

 

 

http://www.hospicjumopatrznosci.org/

 

 

Fundacja Gray Animals

Głównym celem działania Fundacji jest ochrona zwierząt – tych bezdomnych i tych posiadających właścicieli.”  „Fundacja pomaga także osobom w trudnej sytuacji życiowej, przede wszystkim poprzez przekazanie im karmy lub leków dla posiadanych zwierząt, co pozwoli im odciążyć często skromny, rodzinny budżet.”

 

 

https://www.facebook.com/greyanimals?ref=ts&fref=ts

 

 

 Fundacja Centaurus

http://centaurus.org.pl/

 

,,Wsparcie z 1 %  umożliwi nam:

 • wykupienie kolejnych koni, które potrzebują naszej pomocy
 • zapewnienie rehabilitacji koniom po przejściach, okaleczonym i schorowanym
 • prowadzenie ośrodka dla koni starszych, przebywających na emeryturze -
 • będziemy mogli zagwarantować im godną starość pod opieką najlepszych
 • specjalistów
 • edukacje dzieci i młodzieży w ramach organizowania kampanii medialnych
 • realizacje projektów przeciw odrzuceniu społecznemu dzieci i młodzieży
 • przy udziale naszych koni

Co osiągneliśmy:

Przez 6 lat działalności, dzięki rosnącemu wsparciu z 1 % podatku, udało nam się zrealizować wiele projektów i uratować wiele końskich żyć.

 • Ocaliliśmy ponad 500 koni
 • Otworzyliśmy ośrodki w których zajmujemy się rehabilitacją koni i otaczamy je troskliwą opieką
 • Nasze konie otrzymują opiekę najlepszych specjalistów z zakresu weterynarii na każdym kroku, współpracujemy z kilkoma klinikami weterynaryjnymi
 • Udzieliliśmy wsparcia finansowego
 • Przekazaliśmy w nieodpłatną adopcje blisko 50 uratowanych koni, które dziś pomagają w hipoterapii.

Nasze działania nagrodziło Radio Zachód laurem Złotego Liścia i tytułem Homini Bono, zaś nasze cele wsparli finansowo między innymi Fundacja Energetyka, Dom Development, Kancelaria Premiera i Donald Tusk oraz Totalizator Sportowy”.

Bezdomniaki Szydłowieckie

,,JESTEŚMY LUDZKĄ GRUPĄ OSÓB, która i POMAGA Bezdomnym Psom z ulic Szydłowca i pomaga ludziom ze swojego otoczenia, którzy mają serce dla zwierząt.”

 

 

https://www.facebook.com/BezdomniakiSzydlowieckie/info

 

 

 Katarzyna Polek

 

Krzysztof Samson

Zbiórka dla chłopca chorego na  ceroidolipofuscynozę.

 

 

http://krzys-samson.blogspot.com/2012/11/2009-01-08-subkonto-1.html 

 

 

Fundacja Dorośli Dzieciom
KRS: 0000243743
Z dopiskiem:
1% dla Krzysztofa Samson

Na konto fundacji można również przekazywać darowizny, które podlegają odliczeniu od dochodu:

Fundacja Dorośli Dzieciom
53 1910 1019 2402 7236 3121 0001
Deutsche Bank PBCSA – SWIFT: DEUTPLPK
ul. Staszica 10
27-200 Starachowice
Z dopiskiem:
Darowizna dla Krzysztofa Samson

zdjęcie Krzysia pochodzi z bloga jego mamy http://krzys-samson.blogspot.com/2012/11/2009-01-29-najpiekniejszy-mezczyzna.html

 

Pomoc dla Bogdana Króla

link: http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/lista/krol_bogdan.html

Nazywam się Bogdan Król, mam 48 lat i mieszkam w Kędzierzynie-Koźlu. W 2010 roku uległem tragicznemu wypadkowi kolejowemu, którego następstwem była pourazowa amputacja obu kończyn dolnych na wysokości 1/3 uda. W jednej chwili moje życie zmieniło się radykalnie: rodzina, praca, dom oraz problemy z samoakceptacją. Musiałem nauczyć się żyć na nowo oraz sprostać nowym i trudnym wyzwaniom.

Bardzo duże wsparcie mojej rodziny daje mi nadzieję na to, że kiedyś będzie lepiej, pokonam trudności i wrócę do w miarę normalnego życia. Abym mógł zrealizować te marzenia potrzebuję jednak środków finansowych na zakup protez oraz rehabilitację. Jest to suma około 150 000 zł, której nie jestem w stanie sam zebrać. Dlatego zwracam się do ludzi dobrej woli o wsparcie mnie w dążeniu do normalnego życia.

POMÓŻCIE MI ODZYSKAĆ SPRAWNOŚĆ, CHCĘ ŻYĆ WŚRÓD WAS!

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji AVALON z dopiskiem KRÓL,1023 pomagacie mi Państwo w powrocie do normalnego życia.

Liczy się każdy grosz.

Kontakt ze mną: bodzio2kk@onet.pl
Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Zdjęcie pana Bogdana pochodzi ze strony Fundacji Avalon

 

Agnieszka Magnes

Aga ma 28 lat a kwietniu 2012 r. w wyniku powikłań okołoporodowych doznała
dwóch wylewów krwi do mózgu. W śpiączce przebywała 7 miesięcy. Nieustannie
prowadzona terapia przynosi rezultaty. Agnieszka powoli odzyskuje świadomość i
ruchowość. Nie byłoby to możliwe bez Państwa wrażliwości i pomocy.
Dzięki intensywnym staraniom rodziny oraz lekarzy, licznym operacjom
i zabiegom, Agnieszka pokonała już wiele barier. Nadal jednak nie przywitała
na świecie swego nowo narodzonego synka.

Przed nią jeszcze długa droga , którą ma szansę pokonać z Państwa pomocą.


W zeznaniu rocznym PIT wystarczy wpisać w pozycji „numer KRS” 0000270809,
a w rubryce ”informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” –1934, Magnes Agnieszka.
Wdzięczni jesteśmy, za wszelką dotychczasową pomoc i prosimy o przekazanie 1% podatku

Darowizny można też przekazywać na konto:

„FUNDACJA AVALON Bezpośrednia Pomoc
Niepełnosprawnym”
ul. Michała Kajki 80/82 lok.1
04-620 Warszawa
Nr konta : 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
Z dopiskiem: 1934, Magnes Agnieszka.

Lista osób,

którym chcielibyście pomóc

jest otwarta.

Na Wasze życzenie

będę dopisywać

kolejne osoby/instytucje.

 

 

Moi Drodzy. Proszę, abyście udostępnili link do tego wpisu na swoich blogach, profilach na Facebooku. Im więcej osób dowie się o akcji przekazywania 1% z podatku na rzecz potrzebujących tym większe szanse, że uda się zebrać pieniążki dla tych, którzy na NAS liczą.

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Tagi:  ,

9 komentarzy w 1%

 • miraga says:

  Przydatny post, zwłaszcza dla niezdecydowanych. A pomagać zawsze warto :)

  • li_lia says:

   Dziękuję :) I proszę o udostępnianie.

  • miraga says:

   Udostępnione.

  • li_lia says:

   Dziękuję :)

 • Mamiczka says:

  Co roku przekazuję swój 1 % potrzebującym :) Dodam ten link do swojej zakładki o pomaganiu.

 • Agusia says:

  Ja nie przekazuje 1 % więc nie mam problemu komu go przekazać :) . Ale za to co jakiś czas przelewam fundacją pomagającym potrzebującym zwierzętom parę złoty :) ( chociaż tyle mogę zrobić :) ). Przyznam, że przejrzałam listę wyżej i jak bym miała podjąć decyzję komu przekazać 1 % zapewne było by bardzo trudno, bo jest wiele potrzebujących osób i zwierząt na świecie.

  • li_lia says:

   Ja dotąd wspomagałam wyłacznie schronisko, z którego adoptowałam psa

 • Anusia-Sta says:

  Link udostępniony u mnie.

  • li_lia says:

   Dziękuję :)

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>