FLASHCARDS: POZYTYWNE EMOCJE

13 lutego 2019 Dla dzieckaDodatkiPRZEDSZKOLEWczesnoszkolne pomysły na nauke i zabawęZabawy z dzieckiem  Brak komentarzy

Wychodzę z założenia, że nie tylko z okazji zbliżających się Walentynek powinniśmy okazywać uczucia bliskim nam osobom. Każdego dnia liczą się drobne gesty, dzięki którym uśmiech pojawia się nawet na bardzo zasmuconej twarzy, zaś dobre słowa poprawiają nastrój, wzmacniają poczucie własnej wartości i utwierdzają w przekonaniu, że dla kogoś jesteśmy naprawdę ważni.

O ile złość, frustrację, smutek czy zażenowanie łatwiej nam uzewnętrznić, tak zdecydowana większość ludzi ma problem z okazywaniem pozytywnych emocji. A przecież dobro, miłość, radość, szczęście to nieliczne rzeczy, które się mnożą, jeśli się nimi dzielimy, prawda?

W związku z powyższym przygotowałam 12 flashcards, które mają na celu zachęcić najmłodszych do kategoryzowania emocjonalnych stanów, do okazywania uczuć oraz prawidłowego ich odczytywania.

Materiały gotowe do druku, możecie bezpłatnie pobrać z mojego dysku Google.

flashcards emocje

Przed wycięciem, karty warto zalaminować, by przedłużyć ich ,,żywotność”.

Możecie pokusić się o dodanie rewersów, by awersy nie przebijały przez białe ,,plecy” pomocy dydaktycznych. Darmowe tła dostępne są na stronie My Cute Graphics, skąd pochodzą wykorzystane przeze mnie grafiki.

Karty wycinamy, układamy na podłodze i prosimy dzieci, aby pojedynczo losowały. Zadanie polega na wykonaniu polecenia, znajdującego się na kolorowych prostokątach.

Nasi Milusińscy będą musieli wypowiedzieć się na konkretny temat (formułowanie definicji, wzbogacanie słownictwa), posłużyć się adekwatnym do sytuacji gestem, sprawić przyjemność wybranemu graczowi poprzez użycie właściwych słów, lub za pomocą mimiki.

przykłady kart

Karty Możecie BEZPŁATNIE pobrać z mojego dysku Google.

Zezwalam na ich wykorzystywanie w placówkach oświaty oraz  domowym zaciszu.

Jeśli chcielibyście się nimi podzielić ze znajomymi, pamiętajcie proszę o podanie odnośnika do mojego bloga.

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>