Jak zrobić lwa?

6 września 2016 Dla dzieckaDodatki  3 komentarzy

Pomysłów na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem jest mnóstwo. Kiedy dopisuje pogoda, można postawić na aktywny odpoczynek na świeżym powietrzu, kiedy indziej wybrać kreatywną zabawę w domowym zaciszu. Grunt, by nie wyręczać się telewizorem, tabletem bądź komputerem.

Moja niespełna sześcioletnia córka nie zasiliła w tym roku grona pierwszoklasistów. Postanowiłam, że zostanie w przedszkolnej zerówce. Młoda jest zachwycona zarówno nauczycielkami, nową salą, zabawkami, a przede wszystkim zajęciami, podczas których ,,wyżywa się artystycznie”.

Niektóre projekty kopiujemy, przekształcamy i odtwarzamy w domu. Najciekawsze z nich postaram się zaprezentować na blogu.

Dziś pokażę Wam jak zrobić lwa :)

 DSC_0160

Nie potrzeba specjalnych umiejętności, albo kosztownych półproduktów, by stworzyć coś miłego dla oka i zachęcić pociechę do twórczego działania. Rzeczy, których będziecie potrzebować do zrobienia lwa, znajdziecie w dziecięcym pokoju. Reszta zależy od Waszej wyobraźni i zapału do pracy.

DSC_0133

CO NALEŻY PRZYGOTOWAĆ?

- kartki papieru (białe A4)

- papierowy talerzyk (średnica wedle uznania)

- farby (polecam plakatowe)

- pisaki

- klej szkolny w sztyfcie

- pędzelek i kubek z wodą

- stare gazety

- nożyczki

DSC_0135

DSC_0137

DSC_0138

DSC_0140

DSC_0141

1. Rozkładamy gazety, które ochronią stół/biurko przed zabrudzeniem. Prosimy malucha, by pomalował sobie wnętrze dłoni żółtą i pomarańczową farbą. Ważne jest, by zrobił to dokładnie i pokrył skórę grubą warstwą. Następnie pomagamy dziecku docisnąć rączkę do białej kartki papieru. Na jednej stronie powinny zmieścić się przynajmniej 3 odciski dłoni. W zależności od tego jak duży jest papierowy talerzyk- tyle będziemy potrzebować kolorowych śladów. Po skończonym malowaniu pociecha powinna niezwłocznie umyć ręce ;)   Efekty pracy pozostawiamy do wyschnięcia. Jeśli ślady wyszły ,,niekompletne”- braki warto dorysować pastelami, albo kredkami świecowymi.

DSC_0143

DSC_0149

 

2.  Na papierowym talerzyku rysujemy kontury głowy lwa. Możemy pomóc maluchowi lub zaproponować, by wykonał tę czynność samodzielnie. Polecam odszukać w książkach obrazki przedstawiające króla zwierząt lub posłużyć się smartfonem i pokazać dziecku zdjęcie/grafikę na której widoczny będzie wspomniany zwierzak. Teraz należy pokolorować rysunek- technika dowolna.

DSC_0146

DSC_0151

3. Nadszedł czas na wyposażenie wielkiego kota w jego najistotniejszy atrybut. W tym celu wycinamy z papieru odciski dłoni naszej pociechy. Uczniowie zerówki powinni poradzić sobie z tym zadaniem bez problemu. Starajcie się nie wyręczać ich w ćwiczeniach, które zaowocują w przyszłości.

DSC_0152

DSC_0153

4. Teraz z kolei grubą warstwą kleju należy pokryć przestrzeń pomiędzy głową lwa a pozostałą częścią papierowego talerza i dokładnie przykleić do niej kolorowe dłonie. Wasz lew jest już gotowy. Warto pomyśleć o stworzeniu kolejnych zwierząt, żeby nie czuł się samotny ;)

DSC_0159

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

3 komentarzy w Jak zrobić lwa?

  • weronika says:

    No i dzieci kreatywnie mają czas zajęty :-) Super!

  • Ooo jaki ładny i dziecko ma się czym zająć :)

    • li_lia says:

      Dziękuję ;)

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>