Kosmiczne slajdy

2 sierpnia 2018 Dla dzieckaPRZEDSZKOLEWczesnoszkolne pomysły na nauke i zabawęZabawy z dzieckiem  Brak komentarzy

To będzie ostatni, wakacyjny wpis, dotyczący kosmicznych zabaw.

Tym razem zależało mi na wprowadzeniu odpowiedniego klimatu.

Mrok. Latarka. Gwiazdy na…ścianie.

Zobaczcie, jaki efekt udało mi się uzyskać.

Pokaz

Początkowo planowałam przerobić puszkę po ,,pringelsach” na mini projektor. Ostatecznie doszłam do wniosku, iż wystarczy przenośne źródło światła, moje palce oraz specjalnie przygotowane krążki (opracowane na podstawie kolorowanek KLIK), aby zaprezentować Nadii najnowszą koncepcję.

plansze

dziurki

Oto 10 (obustronnie sklejonych) krążków, na których ukryte zostały gwiezdne konstelacje, do tej pory niezaprezentowane na blogu.

Okręgi o średnicy 7cm, dostosowane wielkością do przezroczystych wieczek od tubek po popularnych chipsach, zawierają własnoręcznie wykonane otwory, przez które przechodzi światło latarki.

Wystarczy zasunąć rolety w pokoju, wygodnie rozsadzić młodą widownię i zaprezentować na ścianie efekt pracy.

Latarka i krążki

efekt

duży wóz

Tak się złożyło, że podczas ,,wyświetlania kosmicznych slajdów” towarzyszyła nam przyjaciółka mojej córki- Maja. Obie dziewczynki z zainteresowaniem obejrzały specjalny spektakl światła i cienia.

W pierwszej kolejności pokazałam dziewczynkom krążki, przypominając czym są konstelacje i podając nazwy widocznych na okręgach układów gwiazd. Następnie Maja i Nadia obserwowały pokaz slajdów, próbując odgadnąć zaprezentowane gwiazdozbiory.

Nadia i Maja

Pokaz

Nadia i slajd

 

 

MATERIAŁY GOTOWE DO WYDRUKOWANIA

MOŻECIE BEZPŁATNIE POBRAĆ Z MOJEGO DYSKU GOOGLE

 

ZEZWALAM

NA ICH NIEKOMERCYJNE WYKORZYSTYWANIE

W PLACÓWKACH OŚWIATY ORAZ W DOMOWYM ZACISZU

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>