Wielkanocny koszyczek matematyczny

19 marca 2018 Dla dzieckaDodatkiPRZEDSZKOLEZabawy z dzieckiem  Brak komentarzy

Bez względu na to czy kultywujecie chrześcijańskie tradycje czy też bezwzględnie się od nich odcinacie, warto przybliżyć dzieciom zwyczaje, związane z Wielkanocą.

Z myślą o jednym z głównych symboli nadchodzących świąt, przygotowałam matematyczną zabawę, która spodoba się nie tylko zerówkowiczom.

Materiały gotowe do pobrania, znajdziecie na moim dysku.

matematyczny koszyczek

Wielkanocny Koszyczek Matematyczny utrwala umiejętność przeliczania w zakresie 10.

Chociaż zabawa opiera się w głównej mierze na rozwiązywaniu matematycznych działań, tak naprawdę nie ogranicza Waszych możliwości.

Wszakże prócz dodawania i odejmowania Wasi uczniowie mogą chociażby pokusić się o tworzenie zbiorów z jednakowych pisanek.

karta z zadaniami

W pierwszej kolejności wydrukujcie i zalaminujcie kartę z koszyczkiem oraz z zadaniami, a także pisanki.

Przygotowałam 54 działania, których wynik mieści się w zakresie od 1 do 10. Paski z działaniami wytnijcie i zapakujcie wraz z kolorowymi jajkami najlepiej do przezroczystej torebki strunowej.

Pierwotny rozmiar pisanek wydał mi się zbyt duży, postanowiłam go zatem dostosować do możliwości koszyczka.

pisanki

działania i pisanki

Zasady Zabawy

Przygotowujemy stanowisko: rozkładamy paski z działaniami (mogą być odwrócone do dzieci, ta, aby uczniowie nie podglądali), pisanki oraz kartę z koszyczkiem.

stanowisko pracy

Prosimy ucznia, aby wylosował zadanie i dokonał obliczeń. Karteczkę z działaniem umieszczamy w ramce nad koszykiem. Wynik dodawania lub odejmowania dziecko przedstawia za pomocą adekwatnej liczby pisanek, ułożonych w koszyczku.

PRZYKŁAD:

KUBUŚ

PRZYŁAD

PRZYKŁAD 2

Jeśli wydrukujecie kilka kart z koszyczkiem jednocześnie w zabawie może wziąć większa liczba dzieci.

Opisywana zabawa idealnie sprawdzi się podczas zajęć indywidualnych, związanych z zaspokojeniem potrzeb rozwojowych przedszkolaków, jak również w mniejszych grupach.

 

Gotowe materiały możecie BEZPŁATNIE pobrać z mojego dysku.

Zezwalam na ich niekomercyjne wykorzystywanie w domu oraz w placówkach oświaty.

Pamiętajcie, jeśli udostępniacie moje prace w sieci, podajcie źródło.

 

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>