Zrób to SAMA: Zestaw ubrań oraz sprzętu do nauki słownictwa

18 października 2018 Dla dzieckaDodatkiPRZEDSZKOLEWczesnoszkolne pomysły na nauke i zabawęZabawy z dzieckiem  Brak komentarzy

Niedawno przedstawiłam Wam kilka naszych pomysłów, ułatwiających przyswajanie nazw ubrań w języku angielskim (KLIK).

Obiecałam wówczas, iż pokażę również ZESTAW, który przygotowałam z myślą o przeprowadzeniu ciekawych zabaw.

Nadeszła pora wywiązania się z obietnicy.

zestaw ubrań

Mam ostatnio problemy z drukarką. Jakość wydruku pozostawia wiele do życzenia. Muszę zatem posiłkować się innymi pomocami dydaktycznymi.

Jakiś czas temu zamówiłam na Alliexpress naklejki, przedstawiające różne elementy garderoby.

Chciałam stworzyć z nich fajne karty pracy. Jednakże, jak już zdążyłam się przyzwyczaić, towar nie doszedł przed sprawdzianem Nadii. Postanowiłam zatem wykonać ubrania z filcu.

filc

płaszcz

rzeczy

Udało mi się ,,uszyć” płaszcz przeciwdeszczowy, kurtkę, czapkę, szalik, krawat, spódniczkę, sukienkę, skarpetki, t-shirt, koszulę, sweter, majtki, kalosze i spodnie. Może jakość wykonanych ubrań nie reprezentuje wysokiego poziomu, mam jednak tę satysfakcję, iż wykonałam je samodzielnie, tym samym sprawiając dziecku ogromną radość.

pralka

suszarka

wieszak

Oprócz odzieży Nadia ma jeszcze do dyspozycji pralkę z otwieranymi drzwiczkami oraz wieszak na pranie, usytuowany na ,,łące”. Do wykonania pralki posłużyło mi pudełko po butach. Nie skleiłam jego pokrywki. Dzięki czemu możemy w środku ,,sprzętu” przechowywać ubrania, tak, aby się nie pogubiły.  Wieszak natomiast zrobiłam ze słomek, umocowanych za pomocą kleju na gorąco do pokrywki innego pudełka. Zamiast klamerek używamy spinek do włosów- są lżejsze i wygodniejsze.

zawartość pralki

NASZ PATENT NA UDANĄ ZABAWĘ NAUKI ANGIELSKICH SŁÓWEK

W pierwszej kolejności rozkładamy na płaskiej powierzchni wszystkie ubrania.

Dzielimy je na kategorie: bielizna, odzież wierzchnia, ubrania eleganckie, codzienne itp., typowe dla chłopca, dziewczynki. Dopasowujemy do nich adekwatne napisy.

rebusy2

Następnie rozpoczynamy etap prania.

Nadia wybiera dany element garderoby, podaje jego nazwę oraz angielski odpowiednik po czym wrzuca do pralki. Kiedy sprzęt zostaje napełniony, uruchamia go. Po wypraniu, wyjmuje mokrą odzież i rozwiesza ją na suszarce, ponownie nazywając dane ciuszki.

dla Nadii

zestaw ubrań i pralki

suszymy pranie

sweterek

zestaw ubrań

Jak Wam się podoba nasz Zestaw?

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>