WRAK RACE ALEKSANDRÓW KUJAWSKI 2019

12 maja 2019 Uncategorized  2 komentarzy

Od kilku lat w niewielkiej miejscowości, położonej niedaleko Ciechocinka, odbywa się impreza, zrzeszająca fanów czterech kółek. Na specjalnie przygotowanym torze pojawiają się auta, których raczej próżno szukać na tradycyjnych drogach. Ich stan techniczny pozostawia bowiem wiele do życzenia. Nie dyskwalifikuje ich jednak jako uczestników Wrak Race.

start wrak race

Jeśli podobnie jak ja, czujecie dreszczyk emocji, związany z paleniem gumy,

jeśli kochacie donośny odgłos silnika i niestraszny Wam pył, piach i dym,

koniecznie wybierzcie się na podobne wydarzenie.

kopara i wrak

W tegorocznym wyścigu można było podziwiać mniej lub bardziej zdezelowane maszyny, których właściciele postawili na oryginalne ozdoby w postaci maskotek naklejek, napisów, a także efektów dźwiękowych. Licznie zgromadzona widownia dopingowała swoich faworytów, mimo fatalnych warunków atmosferycznych. Siąpiący z nieba deszcz, nie wystraszył amatorów czterech kółek, przyglądających się rywalizacji kierowców, a także obserwujących pracę spycharek, które usuwały z toru uszkodzone auta.

tor wyścigowy

wrak race 2019 aleksandrów kujawski

VID_20190512_114959

Służby porządkowe musiały zwracać uwagę na niesforną publiczność, która pomimo prośby prowadzącego imprezę, nie zwracała uwagi na zasady bezpieczeństwa, notorycznie przekraczając taśmę, oddzielającą zawodników od widowni. Brak wyobraźni, zwłaszcza w przypadku osób, będących pod wpływem alkoholu, budził niepokój.

Rzeżbienie p iłą w derwnie

Na placu, zlokalizowanym w pobliżu toru, można było zobaczyć pokaz rzeźbienia piłą mechaniczną w drewnie, skosztować potraw z grilla oraz spożyć gorące napoje, które w taką pogodę kazały się strzałem w przysłowiową dziesiątkę.

wrak

kopara na torze

ryb złom

złomek

auta

I choć sama marzę, by zasiąść za kierownicą jeżdżącego wraka i zmierzyć się z bardziej doświadczoną konkurencją, decyzję o wzięciu udziału w podobnej inicjatywie prawdopodobnie przełożę na przyszły rok. Póki co cieszę się ogromnie, że nawet w tak niewielkiej miejscowości znaleźli się pasjonaci czterech kółek, którzy podjęli się organizacji sportowego wydarzenia.

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

2 komentarzy w WRAK RACE ALEKSANDRÓW KUJAWSKI 2019

  • Nowicki says:

    Bardzo fajna inicjatywa dla starych szrotów :D

    • li_lia says:

      Racja :)

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>