Błyskawiczny sernik z 3 składników

9 marca 2016 Dla domuKuchnia  Brak komentarzy

Zdjęcie tego wypieku pojawiło się na kilku popularnych portalach. Aczkolwiek nie przypominam sobie, aby ktokolwiek z moich znajomych udostępnił je na swojej tablicy. W każdym razie, zachęcona pozytywnymi opiniami, postanowiłam w kuchennym zaciszu wykonać ciasto, którego recepturę rzekomo opracowała pewna Japonka.

Pyszne rzeczy nie zawsze muszą być skomplikowane w przygotowaniu. Jednakże sernik, odkąd sięgam pamięcią, kojarzył mi się z efektem pracy, wymagającej sporego nakładu czasu, ochoty, zaangażowania oraz długiej listy półproduktów.

Sęk w tym, że wypiek, który zaprezentuję na blogu jest nieskomplikowany i wymaga użycia jedynie 3 komponentów. Mało tego- w piekarniku przebywa krócej od swoich pobratymców i można go konsumować bezpośrednio po upieczeniu.

Macie ochotę na trzyskładnikowy, błyskawiczny sernik?

Sernik japoński sernik z trzech składników

Na popularnych portalach, funkcjonujących jako kopalnie inspiracji, często pojawiają się przepisy na dania i desery, które można przygotować w krótkim czasie, a zachwycają smakiem, formą lub też zestawieniem komponentów. Japoński sernik potraktowałam z przymrużeniem oka. Nie nastawiałam się na spektakularny rezultat. Dzięki temu wypiek pozytywnie mnie zaskoczył.

W oryginalnym przepisie wykorzystujemy: 3 jajka, 120g kremowego białego sera oraz 120g białej czekolady. Ponieważ z podanych proporcji uzyskałam cienki, aczkolwiek smaczny placek, siłą rzeczy postanowiłam zwiększyć ilość produktów.

Sernik japoński sernik z trzech składników

Sernik japoński sernik z trzech składników

Opisywany sernik nadaje się do spożycia od razu po wyciągnięciu z piekarnika. Wówczas w smaku przypomina słodką, aczkolwiek delikatną (biorąc pod uwagę konsystencję) piankę. O tym, jak wygląda i smakuje nazajutrz przekonałam się dopiero za trzecim podejściem. Wcześniej ciasto znikało w okamgnieniu.

Aby uzyskać najlepszy efekt, użyjcie tłustego twarogu, który kilkukrotnie zmielcie. Możecie poeksperymentować z białą czekoladą, skłaniając się na przykład ku wersji karmelowej.

Sernik japoński sernik z trzech składników

Błyskawiczny sernik z 3 składników:

- 5 dużych jajek

- 2 tabliczki (po 100g) białej czekolady

- kostka białego sera (230-250g).

Sernik japoński sernik z trzech składników

maszynka do mielenia sera Zelmer Diana

Twaróg zmielcie 2-3 krotnie.

Tabliczki czekolady połamcie na drobne kawałki. Następnie dokładnie rozpuście je w kąpieli wodnej, aż uzyskacie gładką masę.

Białka ubijcie na sztywną pianę.

Piekarnik nastawcie na 170 stopni. Przygotujcie formę do pieczenia o średnicy nieprzekraczającej 20cm. W moim przypadku doskonale sprawdza się garnek Tefala z serii Ingenio z nieprzywierającą powłoką. Nie wymaga smarowania tłuszczem, albo wykładania papierem do pieczenia.

Sernik japoński sernik z trzech składników

W osobnej misce połączcie twaróg, żółtka, czekoladową masę.

Nie przestając mieszać, dodajcie stopniowo puch z ubitych białek. Całość przelejcie do docelowego naczynia.

Dużą, prostokątną formę zalejcie wodą, następnie na środku umieśćcie naczynie z surowym sernikiem.

Sernik japoński sernik z trzech składników

Ciasto pieczemy w 2 temperaturach:

Kwadrans w 170 stopniach, kolejne 15 minut w 160 stopniach.

Ostatni kwadrans ciasto musi spędzić w wyłączonym piekarniku przy zamkniętych drzwiczkach.

Gotowy wypiek ostrożnie wyciągnijcie z formy.

Smakuje zarówno polany sosem malinowym, jak i konsumowany bez dodatków.

Sernik japoński sernik z trzech składników

Sernik japoński sernik z trzech składników

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>