Jak zrobić KAKTUSY?

12 września 2016 Dla domuDla dzieckaDodatki  3 komentarzy

Nie mam ręki do kwiatów. Bez względu na to czy posadzę je w ogrodzie czy zakupię w doniczce, zawsze kończą tak samo. Dom bez roślin wydaje mi się niekompletny, więc staram się wypełnić lukę ciętymi lub suszonymi okazami.

Być może Nadia odziedziczy po moich rodzicach zacięcie do ogrodnictwa. Póki co z powyższym problemem radzimy sobie na różne sposoby.

Koncepcja malowanych kamieni bardzo przypadła mi do gustu. Na różnych blogach i portalach widziałam utrwalone za pomocą farb miniaturowe bajkowe postaci, budynki, obyczajowe scenki, a także kwiaty.

Postanowiłyśmy z młodą stworzyć zalążek kamiennego ogrodu, w którym prym wiodą kaktusy…

 kaktusy z kamieni 7

Ogromną zaletą zabawy, którą dzisiaj Wam zaprezentuję, jest dostępność materiałów, nieskomplikowana instrukcja oraz niski koszt wykorzystanych produktów.

kaktusy z kamieni

Najważniejsze, by wybrać odpowiednie kamienie- nie za duże, mające kształt zbliżony do owalu, o jasnym kolorze i płaskie. Jeśli kiedykolwiek puszczaliście ,,kaczki”, będąc nad jeziorem, wiecie, które z kamieni spełnią Wasze oczekiwania.

Kaktusy najlepiej wykonać w suchy, gorący dzień i wystawić je na działanie promieni słonecznych, które zdecydowanie przyspieszą wysychanie farby.

kaktusy z kamieni 1

CO BĘDZIE POTRZEBNE DO WYKONANIA SUKULENTÓW:

- kilka płaskich kamieni

- farby (dobrze kryjące)- zielona i biała

- pędzelek i wykałaczka

- odrobina wody

- słoiczek lub niewielka doniczka

- ziemia/małe kamyki do wypełnienia doniczki

- stare gazety lub kartki papieru, zabezpieczające stół.

kaktusy z kamieni 2

kaktusy z kamieni 3

Zaczynamy od zabezpieczenia blatu. Następnie Rozrzedzamy zieloną farbę i pokrywamy nią jedną stronę kamieni. Następnie wystawiamy je na parapet albo suszymy w ogrodzie. W dalszej kolejności malujemy spód kamieni i pozwalamy im wyschnąć.

kaktusy z kamieni 4

Kiedy kamienie nabiorą intensywnie zielonej barwy, malujemy białą farbą kolce. Tutaj przyda się pędzelek z cienkim włosem albo wykałaczka. Możecie również wykorzystać korektor w pisaku, biały lakier do zdobienia paznokci. Kolce również malujemy z obu stron kamieni. Pozostawiamy do wyschnięcia.

kaktusy z kamieni 5

Przyszedł czas na wypełnienie doniczki bądź słoika ziemią lub małymi kamykami. Wybór pozostawiam Waszej inwencji twórczej. Nadia zdecydowała się na ziemię.

kaktusy z kamieni 8

Teraz pozostało nam umieścić kaktusy w porcelanowej doniczce i lekko wbić w ziemię. Gotowe sukulenty ozdobią nie tylko dziecięcy pokój.

Może pokusicie się o wykonanie innych kwiatów?

kaktusy z kamieni 6

Udanej zabawy :)

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

3 komentarzy w Jak zrobić KAKTUSY?

 • weronika says:

  ale, świetna zabawa!

  • li_lia says:

   I jaka wciągająca :)

 • To moja pierwsza wizyta tutaj i jestem naprawdę pod wrażeniem, że w
  jednym miejscu mogę poczytać o wszystkim, czym się interesuję.
  ;o

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>