AKCJA- KOLOROWANIE. ŚWIAT BAŚNI

8 października 2014 Dla dzieckaDodatkiKsiążka  2 komentarzy

A jednak dopisało mi szczęście.

Już myślałam, że tym razem nie skorzystam z książkowej wyprzedaży w Biedronce (z racji braku interesujących lektur), gdy przez przypadek wpadły mi w ręce intrygujące tytuły. Wśród nich znalazła się nietypowa kolorowanka, wypełniona wciągającymi zadaniami.

Czym wyróżnia się na tle konkurencyjnych edukacyjno-rozrywkowych gadżetów? I dlaczego zapłaciłam za nią symboliczny grosik?

Akca Kolorowanie Świat Baśni Wydawnictwo Olesiejuk

Kreatywne książeczki ukazujące się nakładem Wydawnictwa Olesiejuk w większości przypadków kupuję bez głębszego zastanowienia. Wiem, że dla mojego dziecka korzystanie z nich oznacza kilkugodzinną zabawę, przyjemną formę nauki, a także wyzwanie, któremu Nadia zawsze stara się sprostać. Akcja kolorowanie-Świat baśni jest jedną z kilku tematycznych  propozycji dla przedszkolaków, dostosowaną dla maluchów obojga płci i z pewnością wkupi się w łaski Waszych dzieci.

Akcja Kolorowanie Świat Baśni Wydawnictwo Olesiejuk

Akcja Kolorowanie Świat Baśni Wydawnictwo Olesiejuk

Niedokończona lektura, wymagająca od swego właściciela użycia inwencji twórczej, skupienia, cierpliwości, a także innych umiejętności, zwraca na siebie uwagę kolorową, broszurową okładką, obietnicą ukrytych we wnętrzu naklejek, a także sporym formatem. Z całą pewnością jej zawartość nie okaże się Wam rozczarowująca. Sporej wielkości ,,blok”, prawidłowo trzymany w pozycji odmiennej do tradycyjnych książek, na samym końcu posiada twardą i grubą podkładkę, dzięki której można rysować po dowolnej powierzchni. Solidnie sklejone strony nie odrywają się od docelowego miejsca i do ich ozdobienia można użyć zarówno kredek, długopisów, farb, pasteli- krótko pisząc, czego tylko dusza zapragnie.

Akcja Kolorowanie Świat Baśni Wydawnictwo Olesiejuk

Akcja Kolorowanie Świat Baśni Wydawnictwo Olesiejuk

Każda z kartek posiada odrębne zadanie. Teoretycznie swą treścią nawiązuje ono do konkretnej baśni. Mamy więc do czynienia z Kopciuszkiem, Brzydkim kaczątkiem, Małą syrenką, Szewczykiem Dratewką, Bazyliszkiem, Roszpunką, ale także odwołaniami do popularnych postaci (Świętego Mikołaja) i zjawisk przyrody. Znani bohaterowie, albo przedstawione scenki sytuacyjne, wręcz zachęcają do tego, by przypomnieć, bądź zapoznać dziecko z daną baśnią, historią, opowieścią czy legendą. Z jednej strony przenosimy pociechę do świata pełnego piękna, magii i cudowności, z drugiej zaś odwołujemy się do znanych maluchowi kwestii. Tutaj niewątpliwym atutem jest różnorodność zadań, krótkie, zrozumiałe polecenia, często ujęte w żartobliwy sposób. Stanowią one jedynie inspirację, instruują, co należałoby uczynić, ale tak naprawdę najważniejszą rolę w dokończeniu tej książeczki odgrywa dziecko. Jeśli rodzic/opiekun poinformuje swą pociechę o tematyce zadania,dotyczącego na przykład dorysowania elementów garderoby, które Kopciuszek wyprał i musi rozwiesić na linkach, dziecko samo decyduje o tym, jakie ubrania ,,zepnie” klamerkami, w jakim będą kolorze, rozmiarze itp.

Akcja Kolorowanie Świat Baśni Wydawnictwo Olesiejuk

Akcja Kolorowanie Świat Baśni Wydawnictwo Olesiejuk

Zabawy naprzemiennie wywołują uśmiech na twarzy przedszkolaka, stymulują jego wyobraźnię, rozbudzają ciekawość, zachęcając do samodzielnego dokończenia obrazka, do zaproponowania własnej koncepcji. Maluch raz zostaje nakłoniony do namalowania rycerza (może posiłkować się gotowym wzorem), kiedy indziej dorysowuje elementy do zalążka obrazka, korzysta z naklejek. A jeśli już o nich mowa to zdecydowanie nie mają nic wspólnego z tandetnymi gadżetami. Są nieszablonowe, zawierają kolorowe kontury, zachęcają do wypełnienia ich środków.

Akcja Kolorowanie Świat Baśni Wydawnictwo Olesiejuk

Akcja Kolorowanie Świat Baśni Wydawnictwo Olesiejuk

Podobnie sprawa wygląda z ilustracjami. Naprawdę wyróżniają się na tle popularnej pstrokacizny. Są wesołe, przedstawiają komiczne sytuacje i nie trącą myszką. Daleko im do idealnych grafik, wręcz przypominają dziecięce malunki.

Akcja Kolorowanie Świat Baśni Wydawnictwo Olesiejuk

bez tytułu

Niedroga, ciekawa, pozytywnie wpływająca na rozwój dziecka książeczka z całą pewnością dostarczy Wam wielu powodów do doskonałej zabawy.

Akcję- Kolorowanie. Świat Baśni zakupiłam we wspomnianym dyskoncie spożywczym. Skorzystałam z promocji Kup 2 książki każdą po 12.99zł, a trzeci egzemplarz wyniesie cię 1gr.

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

2 komentarzy w AKCJA- KOLOROWANIE. ŚWIAT BAŚNI

  • Andrzej says:

    Interesująca książeczka, nasza córka takie lubiła we wczesnym dzieciństwie.

  • Andrzej says:

    Ciekawa książeczka, nasza córka bardzo takie lubiła we wczesnym dzieciństwie.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>