Karty ruchowe: W gospodarstwie

28 marca 2018 Dla dzieckaDodatkiPRZEDSZKOLEZabawy z dzieckiem  Brak komentarzy

Nie mogłam przejść obojętnie obok postulatu moich dzieci, które domagały się nowych kart ruchowych. Popularne flashcards odniosły zawrotną karierę wśród zerówkowiczów oraz młodszej grupy.

Ponieważ aktualnie skupiamy uwagę na tym, co się dzieje w gospodarstwie i kto w nim mieszka, siłą rzeczy powstały kolejne, trafione pomoce dydaktyczne.

Oczywiście, gotowe do druku materiały, możecie BEZPŁATNIE pobrać z mojego dysku.

Karty ruchowe

Sprawdzają się podczas zajęć z języka angielskiego, pomagają zaspokoić potrzebę ruchu, umożliwiają wczuwanie się w konkretną sytuację oraz odgrywanie danej roli. Dzieci je uwielbiają, nauczyciele zaś chętnie korzystają z patentu na wyśmienitą, aczkolwiek pożyteczną zabawę.

Moje flashcards zaprojektowałam, korzystając z bezpłatnych grafik, dostępnych na stronie KLIK. Przyjemne dla oka obrazki, proste, klarowne polecenia, bazujące na przysłowiach czy też utrwalonych w naszej kulturze stereotypach, sprawiają, iż karty ruchowe porządkują wiedzę o otaczającym dzieci świecie, stwarzają odpowiednie warunki do zaprezentowania aktorskich umiejętności.

flashcards zwierzęta gospodarskie

Widoczny na zdjęciach zestaw składa się z 16 kart.

Należy je wydrukować, zalaminować i wyciąć. Każda z nich przedstawia zwierzę, maszynę, czynność lub osobę, związaną z gospodarstwem.

Możecie pokusić się o wydrukowanie kart na kolorowym papierze, aby polecenia nie prześwitywały przez rewers, lub zmienić tło kart.

GOTOWE MATERIAŁY BEZPŁATNIE POBIERZECIE Z MOJEGO DYSKU.

ZEZWALAM NA ICH NIEKOMERCYJNE WYKORZYSTYWANIE W DOMU

LUB W PLACÓWKACH OŚWIATY.

Jeśli zechcecie podzielić się informacją o moich pomocach dydaktycznych ze swoimi czytelnikami, pamiętajcie proszę o podaniu źródła.

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>