Literkowa Kula Śnieżna

30 stycznia 2018 Dla dzieckaPRZEDSZKOLEZabawy z dzieckiem  Brak komentarzy

Po śnieżnym puchu pozostało tylko wspomnienie. Bałwany stopniały, sanki poszły w odstawkę. Mimo wszystko aktualne zagadnienia, jakie poruszam podczas zajęć, nadal koncentrują się wokół zimowej aury.

Oto ćwiczenie, które zaproponowałam moim zerówkowiczom, w ramach powtórki elementów alfabetu.

Zachęcam do zapoznania się z edukacyjną zabawą i skorzystania z gotowych do pobrania materiałów.

owtarzamy literki

Literkowe Kule Śnieżne z założenia miały nawiązywać do bożonarodzeniowych gadżetów. Papierową wersję popularnej ozdoby postanowiłam przerobić w ten sposób, aby móc ją wykorzystywać przez cały sezon. W ten sposób powstała baza z pingwinkiem.

Należy ją skserować w tylu egzemplarzach, aby starczyło dla każdego z uczniów.

kula

Zadaniem dzieci będzie umieszczenie w białych kulach liter, które do tej pory zdołały poznać. Moi podopieczni posługują się 13 elementami alfabetu i tyle też miejsc wygospodarowałam wewnątrz kuli.

Alfabet wydrukujcie i wytnijcie. Następnie całość proponuję umieścić w koszulkach. Zapobiegnie to zagubieniu jakichkolwiek części pomocy dydaktycznej. Gotowe zestawy wręczcie uczniom, prosząc, aby ich zawartość ostrożnie rozłożyli na ławkach. Następnie polećcie im, aby spośród wszystkich liter wybrali tylko te, które zostały zaprezentowane podczas zajęć, i przykleili je we wskazanych miejscach. Mogą to zrobić w określonej kolejności, z podziałem na samogłoski i spółgłoski- macie kilka opcji do wyboru.

gotowa kula

Oczywiście litery mogą również zostać wycięte przez dzieci. Będzie to doskonałe ćwiczenie, korzystnie wpływające na motorykę małą.

Gotowe materiały możecie pobrać z mojego dysku: KLIK

Zezwalam na ich wykorzystywanie na użytek zajęć w domu lub w szkole, wyłącznie w celach NIEKOMERCYJNYCH.  Jeżeli zamierzacie udostępnić moją pracę na własnych stronach, blogach, fanpejdżach, proszę o podlinkowanie i podanie źródła.

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>