Świąteczne ozdoby i zabawki- Zrób to Sama

3 grudnia 2017 Dla dzieckaDodatkiPRZEDSZKOLEZabawy z dzieckiem  Jeden komentarz

Celebrowanie świąt może przybierać różne formy. Już sam fakt oczekiwania na uroczyste wydarzenie sprawia, iż wyzwalają się w nas intensywne uczucia, zaś planowanie działań jawi się jako przyjemność, nie zaś przykry obowiązek. Przygotowanie świątecznych ozdób i gadżetów stanowi ważne preludium, z którego naprawdę nie warto rezygnować.

Wraz z córką wykonałyśmy wariację na temat śnieżnej kuli. Zabawka tak bardzo przypadła Nadii do gustu, że postanowiłam zachęcić moich podopiecznych do stworzenia podobnych prac plastyczno-technicznych.

12

Pomysł podpatrzyłam u innej mamy, postanowiłam go jednak zmodyfikować i dostosować do własnych oczekiwań.

Opisana wersja kuli śniegowej (tudzież śniegowej miseczki) jest bezpieczna dla dzieci, które już nie poznają świata organoleptycznie (maleńkie kulki styropianu), nie wymaga wielkich nakładów ani długiego czasu, przeznaczonego do wykonania pracy.

1

2

NIEZBĘDNE MATERIAŁY:

- plastikowa miseczka

- styropianowe kuleczki (garść)

- folia spożywcza

- kolorowy papier

- klej

- nożyczki

- brokat

- tektura falista

- pisaki

- płatki kosmetyczne.

3

Zaczynamy od obrysowania dna miseczki. Koło, wycięte z kolorowego papieru przyklejamy do plastikowego naczynia. Zwróćcie uwagę na to, by kolorowy papier nie odstawał od dna miski. Inaczej będą się w tam chowały styropianowe kulki i brokat. Według mnie najładniej prezentuje się kolor błękitny lub ciemnoniebieski. Następnie z dostępnych materiałów przygotowujemy świąteczny motyw. Wycinanki możecie zastąpić pianką, filcem, naklejkami itp.

 4

5

6

7

Do stworzenia mojego bałwanka potrzebowałam płatków kosmetycznych, tektury falistej. Węgielki zaś namalowałam czarnym pisakiem. W dalszej kolejności dorobiłam choinkę oraz betlejemską gwiazdę. Przedostatnim krokiem było ozdobienie za pomocą srebrnego brokatu obrysu dna i umieszczenie w misce styropianowych kulek. Dobra Rada: nie wrzucajcie zbyt wielu kuleczek. W przeciwnym razie przykryją cały świąteczny obrazek i uzyskacie efekt odwrotny od zamierzonego.

8

13

9

Końcowym etapem było zabezpieczenie naczynia oraz jego zawartości folią spożywczą. Naciągnijcie dobrze przezroczyste tworzywo i lepką stroną przytwierdźcie do ścianek miseczki.

10

11

12

14

a

b

Poruszając miseczką, wprawiamy w ruch kulki, które naprzemiennie zakrywają obrazek i odkrywają świąteczny pejzaż.

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Jeden komentarz w Świąteczne ozdoby i zabawki- Zrób to Sama

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>