(Tylko dla dorosłych) KOLOROWANKI EROTYCZNE HANNY BAKUŁY

13 września 2016 DodatkiKsiążka  Brak komentarzy

Moda na kolorowanki opanowała zarówno dzieci jak i dorosłych. Na rynku dostępne są propozycje dopasowane do naszych umiejętności, preferencji oraz nastroju. Spora część z nich nosi chwytliwe miano ,,ANTYSTRESOWYCH” lub zachwalanych jako idealny trening dla mózgu.

Postanowiłam zaprezentować Wam dość nietypowe, kontrowersyjne wydanie, łączące rozrywkę z obcowaniem ze sztuką.

Oto EROTYCZNE KOLOROWANKI, które wyszły spod ręki Hanny Bakuły, malarki, pisarki oraz artystki, kobiety odważnej i bezkompromisowej.

 kolorowanki erotyczne Hanna Bakuła

Przed Wami 30 prac, dla których pruderyjność jest rzeczą obcą. Przedstawiają pary, a także trójkąty, uchwycone w miłosnych splotach, intymnych momentach. Bohaterowie rysunków podejmują erotyczną grę, flirtują z sobą, odkrywają pragnienia, przy czym zalotnie spoglądają w stronę czytelnika i obserwatora. Wykonują zmysłowe ruchy podczas tanga, odtwarzają scenę z Biblii (Kuszenie Adama), prezentują spotkanie dwóch światów- tego realnego i wyśnionego, stwarzających idealne warunki do nawiązania romansu pomiędzy mitycznymi postaciami, a ludźmi z krwi i kości. Są wyuzdane, frywolne, dwuznaczne. Balansują nad przepaścią, oddzielającą dobry smak od kiczu.

kolorowanki erotyczne Hanna Bakuła 1

Utrwalone na papierze postaci są karykaturami. Część przypomina ludzi, pozostałe są wariacjami na temat zwierząt, w szczególności kotów. Koncepcja ta nie zdradza sprzecznych z naturą zainteresowań autorki. Wszakże kanapowce oraz rasowe okazy przewijają się wśród pozostałych prac malarki, wręcz śmiem stwierdzić, że stanowią jej logo. Ten świadomy zabieg antropomorfizacji robi wrażenie.

kolorowanki erotyczne Hanna Bakuła 2

Pomysłodawczyni projekt nie pozostawia właściciela kolorowanki samemu sobie. Stworzyła poradnik, ułatwiający obchodzenie się z jej pracami, a także pod każdym rysunkiem zamieściła sugestie, dotyczące użycia barw oraz techniki malarskiej. Zachęca do zestawiania kontrastowych kolorów, do wyrazistego i sugestywnego wyrażania emocji. Podkreśla jednak, że efekt pracy zależy od Nas, odwołując się do naszej kreatywności.

kolorowanki erotyczne Hanna Bakuła 3

Zdaję sobie sprawę z tego, że EROTYCZNE KOLOROWANKI nie przypadną do gustu każdej osobie. Trzeba wyróżniać się poczuciem humoru, dystansem do rzeczywistości i z przymrużeniem oka traktować omawianą propozycję.

kolorowanki erotyczne Hanna Bakuła 4

W dokańczaniu rysunków jest coś uspokajającego. Nie jest wymagany talent, umiejętne zapełnianie przestrzeni. Śmiałe kreski, wyznaczają granicę, którą można przekroczyć, rozmyć, zamazać, dopasować do własnego widzimisię. Świadomość iż bazuje się na czyimś pomyśle, będącym wstępem, zalążkiem czegoś ciekawego, dodaje pewności siebie. Podczas kolorowania nikt nas nie ocenia, nie krytykuje. Czynność wykonujemy dla własnej satysfakcji. Próba odnalezienia się w zastanej rzeczywistości, motywuje do działania, będącego adaptacją lub drogą indywidualnego wyboru. Stanowi próbę dla wyobraźni, wyzwanie, stwarza możliwość obcowania ze sztuką.

Dodatkowo, część zysku ze sprzedaży kolorowanek zasili Fundację Hanny Bakuły.

kolorowanki erotyczne Hanna Bakuła

KOLOROWANKI EROTYCZNE

Hanna Bakuła

Warszawa 2016

Edipresse Polska S.A.

Półka: egzemplarz recenzencki

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>