Ahoj, kapitanie! Gry i zabawki za mniej niż 5,10,15,20,30,50zł

18 czerwca 2015 Dla dzieckaDodatki  2 komentarzy

Tęsknię za jodem, łapczywie wtłaczanym do płuc, za melodią, którą wygrywały klaszczące o brzeg plaży wzburzone fale, za piaskiem wchodzącym pod paznokcie, za oddaloną o setki kilometrów linią horyzontu. Nie wiem czy w tym roku doświadczę chociażby namiastki morza. Nie chcę jednak zatracać się we wspomnieniach i pastwić się nad wyobraźnią.

Czy to pragnienie długiego urlopu, czy też przywodząca na myśl piracką eskapadę grafika, spowodowała, że zwróciłam uwagę na nowy zestaw atrakcyjnych zabaw. Jedno jest pewne- z pudełkiem, ozdobionym marynarskimi barwami, ruszyłam prosto do kasy popularnej drogerii.

Zagracie ze mną w nieśmiertelne warcaby? A może podejmiecie trudniejsze wyzwanie?

Korsarzu! Do abordażu!

Granna ENDO Korsarzu do abordażu warcaby

Produkty GRANNY wielokrotnie gościły na moim blogu. Dotąd nie zawiodłam się ani na pomysłach twórców zabaw, ani na jakości wykonanych produktów. Także stwierdzenie- ,,biorę w ciemno” w tym przypadku nie jest obarczone ryzykiem rozczarowania, tudzież źle ulokowanych pieniędzy.

Na półkach Rossmanna prócz kosmetyków, zdrowej żywności i chemii gospodarczej coraz częściej możecie zauważyć zabawki, książki oraz pomoce edukacyjne. W ostatniej dostawie pojawiły się również dwa zestawy gier z serii ENDO, przeznaczonych zarówno dla dzieci jak i dla starszych pokoleń. Jednym z nich jest opakowanie, zawierające warcaby oraz propozycję opartą na wielkiej przygodzie.

Granna ENDO Korsarzu do abordażu warcaby

Obie z córką mieścimy się w przedziale wiekowym graczy (0d 5 do 99 lat). Nadii wcześniej udzielono kilku lekcji gry w szachy, aczkolwiek w obecnej sytuacji Młoda nie ma ani dobrego mentora ani kompana do niezwykle przyjemnego wysiłku umysłowego. Warcaby traktujemy obie jako mniej zobowiązującą, wręcz lżejszą rozrywkę.

Granna ENDO Korsarzu do abordażu warcaby

Pierwszą atrakcję stanowi dwustronna plansza. Aby rozpocząć którąkolwiek z gier w pierwszej kolejności należy ją ułożyć, zbudowana jest bowiem z czterech, sporej wielkości puzzli. Dopiero scalenie wspomnianych elementów umożliwi dalszą zabawę.

DSC_0014

DSC_0015

DSC_0018

Plansza wykonana została z grubego kartonu. Prezentuje się solidnie i wręcz zachęca do stoczenia niejednej, morskiej bitwy. Kolorystyka, której użyto do podstaw obu gier, nawiązuje do marynarskich klimatów. Prócz dominującego błękitu, pojawiają się elementy bieli, czerwieni oraz klasyczna czerń. Ozdobiono je stworzeniami, żyjącymi na dnie mórz i oceanów, bezludną wyspą, okrętami, pływającymi pod pirackimi banderami.

DSC_0022

Wewnątrz estetycznie wykonanego opakowania znajduje się również czytelna i zrozumiała instrukcja obsługi oraz 24 pionki (kolejno 12 czarnych i tyleż samo białych). Ze względu na ich małe gabaryty, nie należy pozwalać dzieciom poniżej 3 roku życia na posługiwanie się wspomnianymi przedmiotami, nawet w obecności rodziców/opiekunów. Nieco większe od paznokcie kciuka pionki, należą do lekkich elementów, ponadto są stabilne, co niewątpliwie ułatwia zabawę.

DSC_0034

Mniemam, że zasady gry w warcaby są wszystkim znane. Nie muszę więc zagłębiać się w szczegóły, prawda? Prostota reguł nie wyklucza jednak trudności, pojawiających się w trakcie rozgrywki. Największą bowiem ich zaletą jest pozytywny wpływ na nasze szare komórki. Grę potraktujcie niczym doskonały trening dla mózgu, obmyślajcie strategie, brońcie swojego terytorium oraz damki. Odczuwajcie satysfakcję z wygranej, nie traćcie nadziei po stracie pionków, nie wahajcie się potraktować niektórych z nich jako opłacalnych ofiar. Pamiętajcie, w tej grze sprawdza się przysłowie: ,,cel uświęca środki”.

DSC_0020

Nie mniejsze emocje wzbudza przygodowa gra Korsarzu! Do abordażu. Wczujcie się w rolę morskich wilków. Musicie zadbać o dobro Waszego okrętu i pokonać załogę sprytnego przeciwnika. O ile warcaby należą do gier statycznych, tak w powyższej zabawie zdecydowanie więcej jest dynamiki i zaskakujących zwrotów akcji.

DSC_0023

Do przeprowadzenia rozgrywki ponownie wykorzystujecie pionki. Jednak to nie one odegrają tutaj kluczową rolę, a Wasze dłonie! Pamiętajcie, do zestawu nie dołączono kostki. O tym, kto rozpocznie zabawę, kto wykona następny ruch zadecydują palce.

DSC_0024

PAPIER

DSC_0026

KAMIEŃ

DSC_0025

NOŻYCE

Na pewno kojarzycie grę ,,Papier, nożyczki kamień”. Odpowiednio układając dłonie, nadając im kształt wspomnianych przedmiotów, możecie stoczyć wielką bitwę. Ten, kto pokaże mocniejszy symbol, zyska przewagę. W zależności od przypadku: papier kontra nożyczki- ten pierwszy nie ma szans, papier kontra kamień- skała musi się poddać, natomiast w starciu kamień-nożyczki- zwycięzcą będzie zawsze ten pierwszy.

DSC_0029

NOŻYCE TNĄ PAPIER

Kto zdobędzie tytuł najlepszego korsarza? Ten, kto pozbawi przeciwnika wszystkich pionków!

DSC_0032

Za opisany zestaw zapłaciłam niecałe 15zł we wspomnianej drogerii Rossmann. Gry zapewniają masę pozytywnych wrażeń, wyzwalają ducha walki, zachęcają do zdrowej rywalizacji, uczą elementów strategii, pomagają rozruszać szare komórki. Ze względu na niewielki rozmiar, pudełko można zabrać w podróż. Z Nadią często rozkładamy kocyk w ogrodzie i na ,,łonie natury” przemieniamy się w piratów.

Może zainteresują Was pozostałe gry GRANNY:

1. Potwory do szafy: KLIK

2. Nos w nos: KLIK

3. Gdzie jest żabka? Lotto: KLIK

4. Patyczaki: KLIK

5. Kot w worku: KLIK

li_lia

W październiku 2010r. zostałam mamą. Od tamtej pory godzę domowe i macierzyńskie obowiązki ze swoją pasją- pisaniem. Klawiatura jest moją najlepszą przyjaciółką. Piszę, ponieważ czuję potrzebę okiełznania myśli za pomocą liter.

2 komentarzy w Ahoj, kapitanie! Gry i zabawki za mniej niż 5,10,15,20,30,50zł

  • Bardzo mi się podoba gra, chętnie bym w taką zagrała, tym bardziej, że jest fajna w swoim gabarycie, można ją wszędzie zabrać. Booziu teraz jak tak popatrzyłam na grę planszową to ile dzieci umie w cokolwiek grać ? tylko komputery i marnowanie czasu na bardzo głupich grach. Gra planszowa, rywalizacja, prawdziwe życie, bardzo mi się to podoba :)

  • Daga says:

    Super przedstawiona gra, właśnie odkupilam ja na lokalnym bazarku i szukam instrukcji… O ile ż warcabami nie ma problemu to z korsarzu!jest trochę gorzej… mogłabym liczyć na zdj instrukcji? Bardzo dziękujemy ż góry ????

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>